Temat: wolność słowa

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 16, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Izba Reprezentantów USA wzywa Rosję do uwolnienia Evana Gershkovicha

31-letni Evan Gershkovich jest pierwszym amerykańskim dziennikarzem zatrzymanym w Rosji pod zarzutem szpiegostwa od zakończenia zimnej wojny (screen: YouTube/Channel 4 News)

Izba Reprezentantów USA jednogłośnie zaakceptowała rezolucję wzywającą do uwolnienia Evana Gershkovicha – reportera "The Wall Street Journal", od trzech miesięcy przebywającego w rosyjskim więzieniu pod zarzutem szpiegostwa.

Evan Gershkovich został aresztowany w marcu pod zarzutem szpiegostwa po tym, jak rosyjskie służby bezpieczeństwa FSB zarzuciły mu zbieranie tajnych informacji w mieście Jekaterynburg. Gershkovich i jego pracodawca od początku zaprzeczają zarzutom.

Czytaj też: TikTok to najszybciej rozwijająca się sieć społecznościowa. Raport Reuters Institute

"Pochwalamy ten ostatni pokaz ponadpartyjnego wsparcia Kongresu w walce o uwolnienie Evana. Jego bezprawne zatrzymanie jest ciosem dla wolności prasy i powinno mieć znaczenie dla każdego, kto ceni wolne społeczeństwo. Nie spoczniemy, dopóki nie będzie wolny" – napisali w oświadczeniu Emma Tucker, redaktorka naczelna "The Wall Street Journal" i Almar Latour, dyrektor generalny Dow Jones i wydawca dziennika.

(MAC, 16.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.