Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 16, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

HBO Max podnosi ceny w Skandynawii, na Półwyspie Iberyjskim i w Bułgarii

W Stanach Zjednoczonych od 23 maja platforma działa już pod nazwą Max. W Europie ta zmiana wejdzie w życie dopiero w przyszłym roku (fot. materiały prasowe)

HBO Max podnosi ceny miesięcznego abonamentu, po raz pierwszy od premiery. W Skandynawii i Hiszpanii będzie drożej o 1 euro miesięcznie, a o 2 euro w Bułgarii i Portugalii.

Obecni abonenci bezpośredni i abonenci sklepów z aplikacjami zobaczą podwyżkę miesięcznych stawek w następnym cyklu rozliczeniowym po 13 lipca.

Zmiany oznaczają, że w Norwegii koszt miesięcznego abonamentu wzrośnie z 89 tamtejszych koron do 99. Tak samo w Szwecji, w Danii z 79 na 89. W Finlandii z 8,99 euro do 9,99. W Hiszpanii będzie kosztować 9,99 euro, w Portugalii 7,99 (choć zdrożeje o 2 euro). Natomiast w Bułgarii cena przesunie się z 4,99 na 5,99 euro.

Czytaj też: Akcje Netflixa w ciągu pół roku wzrosły o ponad 36 proc.

HBO Max twierdzi, że wzrost cen jest wynikiem wyższych kosztów tworzenia treści i rozwoju produktu.

Pomimo podwyżki, HBO Max pozostaje konkurencyjny wobec innych europejskich streamerów. W Norwegii standardowa subskrypcja Netflixa kosztuje 109 koron, zaś w Bułgarii 7,99 euro.

W Stanach Zjednoczonych od 23 maja platforma działa już pod nazwą Max. W Europie ta zmiana wejdzie w życie dopiero w przyszłym roku.

Czytaj też: Fox News nazywa Bidena "niedoszłym dyktatorem" i jako jedyna stacja transmituje przemówienie Trumpa

(MAC, 16.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.