Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 16, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rafał Patyra z TVP promuje Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny

W nagranym wideo Patyra odnosi się do marszu 4 czerwca (screen: YouTube/Centrum Życia i Rodziny)

„U nas nie usłyszycie obraźliwych krzyków. U nas nie przeczytacie wulgarnych haseł” – mówi prezenter TVP Rafał Patyra w spocie zachęcającym do udziału w Narodowym Marszu dla Życia i Rodziny.

Tegoroczny Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny ma rozpocząć się w niedzielę 18 czerwca na placu Zamkowym w Warszawie. W gronie jego ambasadorów po raz kolejny znalazł się Rafał Patyra, dziennikarz i prezenter sportowy, były już prowadzący programu religijnego TVP "Rodzinny ekspres".

Rafał Patyra odnosi się do marszu 4 czerwca

W nagranym wideo udostępnionym w mediach społecznościowych Patyra zachęca: "U nas nie usłyszycie obraźliwych krzyków. U nas nie przeczytacie wulgarnych haseł. U nas każdy z nas będzie potrafił zaśpiewać Mazurka Dąbrowskiego, jeśli tylko przyjdzie taka konieczność". W ten sposób odnosi się on do marszu 4 czerwca organizowanego przez opozycję demokratyczną, który w państwowej telewizji został przedstawiony jako pełen nienawiści i agresji.

Czytaj też: Jarosław Jakimowicz znika z "Pytania na śniadanie". TVP: "Cykl wyczerpał formułę"

Obok Patyry marsz promują m.in. Jan Pospieszalski, w przeszłości prowadzący program TVP „Warto rozmawiać”; Krystian Kratiuk, były redaktor naczelny konserwatywno-katolickiego dwumiesięcznika „Polonia Christiana”; Grzegorz Górny, współtwórca kwartalnika „Fronda”, publicysta tygodnika „W Sieci” i wpolityce.pl.

Patronami medialnymi tegorocznego marszu są: tygodniki „Sieci” i „Do Rzeczy”, TVP 3 Warszawa, Telewizja Republika oraz Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Partnerem redakcyjnym jest należący do Polska Press Grupy portal I.pl.

Marsze dla Życia i Rodziny są organizowane od 18 lat. Ich koordynatorem jest fundacja „Centrum Wspierania Życia i Rodziny”.

Czytaj też: „Rzeczpospolita” broni Michała Kolanki. Nie „doradzał” premierowi, tylko był „sondowany”

(JF, 16.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.