Temat: prasa

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 09, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Barbara Borys-Damięcka, przez wiele lat była związana z TVP

"Zmarła Barbara Borys-Damięcka, wybitna reżyserka, niestrudzona senatorka. Opoka demokratycznego Senatu tej kadencji. Żegnaj, Basiu" - piszą politycy o zmarłej (screen: YouTube/Videosenat)

Nie żyje Barbara Borys-Damięcka, reżyserka teatralna i telewizyjna, długoletnia senatorka z ramienia Platformy Obywatelskiej. Informację o jej śmierci przekazali w mediach społecznościowych politycy z jej partii.

Od 1958 do 1993 była zawodowo związana z Telewizją Polską. Reżyserowała i realizowała od strony telewizyjnej przedstawienia Teatru Telewizji. Współtworzyła takie programy jak m.in. Tele-Echo czy i 5-10-15 oraz większość programów telewizyjnych Kabaretu Starszych Panów.

W swojej karierze była też dyrektorem Działu Realizacji Telewizyjnej, wiceprezesem TVP, szefem Zespołu TVP oraz doradcą Zarządu TVP. 

Przewodniczący Grupy Senatorów Koalicji Obywatelskiej Marcin Bosacki zamieścił pożegnalny wpis na Twitterze. "Zmarła Barbara Borys-Damięcka, wybitna reżyserka, niestrudzona senatorka. Opoka demokratycznego Senatu tej kadencji. Żegnaj, Basiu" - napisał.

(MAT, 09.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.