Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 09, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Senator PiS obraża Donalda Tuska na antenie TVP 3. "Polityk z hitlerowską twarzą"

Senator Jacek Bogucki nie pierwszy raz używa obraźliwej retoryki w stosunku do Donalda Tuska (fot. TVP 3)

"Bezwzględnym politykiem z hitlerowską twarzą" nazwał Donalda Tuska senator Prawa i Sprawiedliwości Jacek Bogucki. Wypowiedź padła podczas nadawanego na żywo programu "Bez kantów kontra" w TVP 3 Białystok. Prowadzący nie zareagował.

W poniedziałkowym programie Jacek Bogucki spotkał się z białostockim posłem Koalicji Obywatelskiej – Krzysztofem Truskolaskim. Dyskusja dotyczyła m.in. marszu wolności, który w niedzielę przeszedł ulicami Warszawy. Bogucki stwierdził, że bał się tego marszu, ze względu m.in. na wulgaryzmy. Mówił też: – Już nie będę mówił o hasłach, kogo trzeba zabić, niesionych na banerach, na tabliczkach, to w polskiej polityce nigdy się nie działo.

"Nerwy pisowcom puszczają"

Jednak prawdziwie skandaliczne słowa dotyczyły byłego premiera. – Donald Tusk jest bezwzględnym politykiem z twarzą hitlerowską. U niego litości nie ma – stwierdził, dodając, że inni politycy opozycji nie mają szans zaistnieć przy Tusku.

Czytaj też: Marcin Tulicki awansuje w TVP. Gwiazda "Wiadomości" i autor propagandowych filmów

Na słowa Boguckiego zareagował obecny w studiu poseł Krzysztof Truskolaski. – Mówienie o Donaldzie Tusku, że ma twarz hitlerowską, to jest po prostu skandal. Pan powinien natychmiast przeprosić pana Donalda Tuska i pół miliona Polaków, którzy wzięli udział w marszu 4 czerwca – powiedział. O skandalu napisał również na Twitterze. Przeprosiny jednak nie padły, a na sytuację nie zareagował prowadzący program Krzysztof Jezierski.

Senator KO Marcin Bosacki zapowiedział na Twitterze, że w imieniu klubu koalicji skieruje do Komisji Etyki Poselskiej wniosek o ukaranie senatora Boguckiego.

Czytaj też: Mikołaj Dobrowolski nie wyreżyseruje koncertu Dody na festiwalu w Opolu

"Nie dziwię się, że nerwy pisowcom puszczają, ale w Senacie zasada noblesse oblige powinna obowiązywać nawet tych w panice politycznej" – napisał. Wniosek miał trafić do komisji wczoraj. Najbliższe posiedzenie zaplanowano na 13 czerwca.

Senator Jacek Bogucki nie pierwszy raz używa obraźliwej retoryki w stosunku do Donalda Tuska. Na swoim profilu twitterowym opublikował 4 czerwca wiersz poświęcony szefowi PO, a złożony głównie z inwektyw.

Czytaj też: Ziobro obiecuje zniesienie art. 212. Spokojnie – robi to co cztery lata i nic

(PAR, 09.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.