Temat: telewizja

Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 05, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Viaplay Group zmienia prezesa. Madsen Lindemann za Andersa Jensena

Madsen Lindemann z firmą protoplastą, a następnie z samym Viaplay związany jest od ponad trzech dekad (fot. https://dk.linkedin.com/in/jmlindemann)

Jorgen Madsen Lindemann w trybie nagłym zastąpi Andersa Jensena na stanowisku dyrektora generalnego i prezesa Viaplay Group.

Lindemann jest byłym dyrektorem generalnym MTG, poprzedniej spółki macierzystej Viaplay, również notowanej na giełdzie Nasdaq w Sztokholmie. Wcześniej przez 26 lat zajmował różne stanowiska kierownicze wyższego szczebla w MTG. W tym był szefem operacji skandynawskich i operacji międzynarodowych oraz szefem ds. pozyskiwania i produkcji praw sportowych.

Czytaj też: Kreml nie wpuści zachodnich mediów na forum ekonomiczne w Sankt Petersburgu

Jensen w trakcie swojej kadencji kierował globalną premierą serwisu streamingowego Viaplay, w tym w Stanach Zjednoczonych. Miał udział w znacznym zwiększeniu kontentu. Jednak krótkoterminowe prognozy na rok 2023 spadły i zapadła decyzja o zmianie przywództwa firmy.

Viaplay spodziewa się zamknąć drugi kwartał z 7,7 mln abonentów, z przychodami w przedziale od 414 do 395 mln dol. Oczekuje się, że przychody z reklam spadną w ujęciu organicznym o 12 proc. do 16 proc. w drugim kwartale, ze względu na gwałtowne i szybkie pogorszenie sytuacji na rynku reklamy telewizyjnej i radiowej.

"Rosnące koszty utrzymania skutkują niższym przyrostem subskrypcji i hurtową sprzedażą subskrypcji linearnych, a także wyższymi poziomami rezygnacji z usług po wzroście cen" – stwierdza Viaplay.

Czytaj też: Meta blokuje informacje na Facebooku i Instagramie. Odpowiedź na kanadyjską ustawę o płaceniu wydawcom

(MAC, 05.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.