Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 05, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja Polska pokaże finał Ligi Mistrzów również w TVP 2. Walka z Polsatem

Finał Ligi Mistrzów rozegrany zostanie w sobotę 10 czerwca (fot. Pixabay.com)

Telewizja Polska pokaże finał piłkarskiej Ligi Mistrzów nie tylko w TVP Sport, ale i w TVP 2.

Finał Ligi Mistrzów w poprzednich latach transmitował TVP 1, ale w tym roku finał rozgrywek zostanie rozegrany w sobotę 10 czerwca, kiedy trwać będzie trzydniowy 60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, transmitowany przez Jedynkę.

Czytaj też: Szymon Marciniak będzie sędziował finał LM, ale musi zatrudnić PR-owca

Dlatego nadawca zdecydował, że spotkanie obejrzeć można jedynie w TVP Sport. Kilka dni później Telewizja Polsat ogłosiła, że finał pokaże również na głównej antenie Polsatu, a nie tylko w kodowanym Polsat Sport Premium 1. Z kolei w zeszłym tygodniu TVP zmieniła ramówkę TVP 2 i zdecydowała, że mecz transmitować będzie także TVP 2.

"Brak transmisji w TVP 1 na rzecz festiwalu w Opolu można zrozumieć, ale dlaczego nie przeniesiono jej do TVP 2?" – zastanawiał się pod koniec maja dziennikarz tygodnika "Piłka Nożna" Maciej Łanczkowski. "Wbrew powszechnej opinii TVP Sport nie jest ogólnodostępnym kanałem, mimo że znajduje się w multipleksie telewizji naziemnej. Niektórzy operatorzy telewizji kablowej czy satelitarnej nie mają sportowego kanału TVP w swoich podstawowych pakietach, co ogranicza dostępność najważniejszego meczu w europejskiej piłce nożnej" – zwracał uwagę.

Czytaj też: TVP pod rządami Matyszkowicza z innym podejściem do sportu niż za prezesury Kurskiego

(KOZ, 05.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.