Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Maj 26, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W 2022 roku wydawca "Sieci" zwiększył przychody, ale zmniejszył zysk

Michał Karnowski zasiada w zarządzie Fratrii, a Jacek Karnowski kieruje tygodnikiem "Sieci" (fot. Paweł Wodzyńśki/East News)

Spółka Fratria, wydawca m.in. tygodnika "Sieci" i serwisu wPolityce.pl, w 2022 roku zanotowała 37,6 mln zł przychodów i 4 mln zł zysku netto.

Ze sprawozdania złożonego w Krajowym Rejestrze Sądowym wynika, że przychody Fratrii w porównaniu z 2021 rokiem wzrosły o 9,6 proc.

Reklama przyniosła spółce 30,2 mln zł, tj. o 11 proc. więcej, niż rok wcześniej. Wpływy ze sprzedaży tytułów prasowych dały jej 5,9 mln zł (wzrost o 1,3 proc.). Z kolei przychody z e-gazet i wydań cyfrowych wyniosły 478 tys. zł (wzrost o 7,8 proc.).

Czytaj też: Pereira i Adamczyk wygłaszali manifesty polityczne? Krzysztof Luft opuścił posiedzenie

Koszty działalności operacyjnej Fratrii były wyższe o 9,6 proc. i sięgnęły 31,7 mln zł. Na wynagrodzenia przeznaczono 11,6 mln zł, tj. o 5,5 proc. więcej, niż rok wcześniej.

Zysk netto Fratrii rok do roku zmalał o 12,6 proc. – z 4,6 mln zł w 2021 roku do 4 mln zł w 2022. Zysk w całości wypłacony zostanie udziałowcom w formie dywidendy.

Do Fratrii należą m.in. tygodnik "Sieci", Telewizja wPolsce.pl, serwis wPolityce.pl i "Gazeta Bankowa". Większościowym udziałowcem spółki jest Społeczny Instytut Naukowy G. Bierecki.

Czytaj też: TVP czuje się uprawniona do korzystania z materiału prorosyjskiego propagandysty

(KOZ, 26.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.