Dział: INTERNET

Dodano: Maj 15, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Komentatorzy byłej "trzódki" Tok FM rzadziej na YouTube, niż zapowiadał Lis

Na oficjalnym kanale na YouTube Tomasz Lis rozmawia m.in. z Jackiem Żakowskim i Władysławem Władyką - częścią dawnej "trzódki" (screen: YouTube/Tomasz Lis)

Nowy program na YouTube z udziałem publicystów "trzódki" znanych z piątkowych "Poranków Radia Tok FM": Tomasza Lisa, Wiesława Władyki i Jacka Żakowskiego będzie ukazywać się prawdopodobnie co dwa tygodnie, a nie jak zapowiadano - co tydzień. Pierwszy odcinek pod roboczym tytułem "Kwartet Polityczny” miał 26 tys. wyświetleń i 1,7 tys. polubień.

- Przed premierą Tomek Lis nie wszystko z nami uzgodnił - mówi w rozmowie z "Presserwisem” Wiesław Władyka, jeden z uczestników. - Okazało się, że przygotowanie programów co tydzień jest trudne organizacyjne. I najpewniej nowy program będzie ukazywał się co dwa tygodnie. Częstotliwość zwiększymy na dwa miesiące przed wyborami do parlamentu. Uważam, że to nasz obywatelski obowiązek - mówi komentator "Polityki”.

Czytaj też: TVN pokaże "The Traitors", polską wersję telewizyjnej gry Mafia

Nowy format zadebiutował na kanale Tomasza Lisa w piątek 28 kwietnia. Zarówno czasem emisji, jak i składem gości miał nawiązywać do piątkowych "Poranków Radia Tok FM”, do których prowadzący Jacek Żakowski zapraszał tzw. "trzódkę": Tomasza Lisa, Wiesława Władykę i Tomasza Wołka.

We wrześniu ub.r. zmarł Tomasz Wołek. Na zapraszanie Tomasza Lisa przestało pozwalać kierownictwo redakcji Tok FM w reakcji m.in. na - kierowane pod adresem byłego redaktora naczelnego "Newsweek Polska" - oskarżenia o mobbing zawarte w publikacji głośnego tekstu Szymona Jadczaka z Wirtualnej Polski w lipcu ub.r.

Czytaj też: Włodzimierz Zientarski znika z codziennego programu Antyradia "Odjechani"

Wiesław Władyka zrezygnował z udziału w "Porankach Radia Tok FM" w kwietniu tego roku. Oficjalnie z powodu wyczerpania formuły tych programów. Jednak niektórzy obserwatorzy odczytali tę decyzję jako gest sprzeciwu wobec twardego stanowiska redakcji Tok FM w sprawie Tomasza Lisa, którego Wiesław Władyka wysoko ceni i z którym pozostaje w przyjacielskich relacjach.

Jacek Żakowski zastrzega, że formuła "trzódki” wyczerpała się i nie ma do niej powrotu. Ale nawiązania były ewidentne. "Trzódki już nie ma, ale jedziemy dalej - w piątek na moim kanale nowy format z moimi gośćmi, Anną Materską-Sosnowską, Wiesławem Władyką i Jackiem Żakowskim. Nazwy jeszcze nie ma” - napisał Tomasz Lis na Twitterze, reklamując emisję pierwszego odcinka.

Nowy program Tomasza Lisa, tak jak prowadzone stale przez Jacka Żakowskiego "Poranki Radia Tok FM”, miał być emitowany co tydzień w piątek rano. Ale od dnia debiutu przez dwa kolejne piątki się nie pojawił.

Wiesław Władyka zapowiada, że poza trzema stałymi komentatorami: Lis, Władyka, Żakowski, czwarta osoba będzie zapraszana rotacyjnie. - Anna Materska-Sosnowska brała udział w premierowym odcinku i będzie zapraszana co pewien czas. Myślimy o ekspertach i dziennikarzach, którym będziemy wysyłać zaproszenia. Drugi odcinek programu Tomasza Lisa powinien pojawić się na YouTube w piątek 19 czerwca - wyjawia Władyka.

(JF, 15.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.