Dział: RADIO

Dodano: Maj 15, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Włodzimierz Zientarski znika z codziennego programu Antyradia "Odjechani"

Włodzimierz Zientarski będzie pracować nad nowym autorskim programem o tematyce motoryzacyjnej (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Dziennikarz motoryzacyjny Włodzimierz Zientarski po kilkunastu latach przestaje prowadzić codzienną audycję "Odjechani" w Antyradiu (Grupa Eurozet). Z anteny jednak nie znika.

Włodzimierza Zientarskiego w "Odjechanych" z końcem maja zastąpi Konrad Czubaj, pracujący ostatnio w Radiu Kolor. - Nie komentujemy ani nie podajemy powodów decyzji programowych, które leżą w obszarze odpowiedzialności redaktora naczelnego - ucina dyrektorka komunikacji korporacyjnej Anna Marucha, pytana o to, dlaczego Zientarski nie będzie już gospodarzem audycji.

- To mój pomysł - informuje Włodzimierz Zientarski. Cytuje "Słówka" Tadeusza Boya-Żeleńskiego: „Gdy się człowiek robi starszy, wszystko w nim po trochu parszywieje. Ceni sobie spokój miły i…”.

- I prosi o zmianę na młode siły - dodaje dziennikarz.

Czytaj też: TVN pokaże "The Traitors", polską wersję telewizyjnej gry Mafia

W gronie prowadzących "Odjechanych" niezmiennie pozostanie Joanna Zientarska, córka Włodzimierza Zientarskiego.

Dziennikarza będzie można nadal usłyszeć w niedzielnej audycji "Czułe dranie". Według zapowiedzi Eurozetu ma on również pracować "nad nowym autorskim programem o tematyce motoryzacyjnej".

Włodzimierz Zientarski do grona prezenterów w Antyradiu dołączył w 2005 roku, kiedy zaczął prowadzić z synem Maciejem Zientarskim "Antymotolistę" - najpierw tylko w weekendy, a od marca 2006 roku w dni powszednie. Kilka lat później został autorem innego codziennego programu - "Odjechani".

Ponadto, od poniedziałku 15 maja, poranna audycja "Najgorsze państwo świata", prowadzona przez Michała Figurskiego i Małgorzatę Wierzejewską, zmieni nazwę na "Mistrz i Małgorzata w Antyradiu". Pod koniec 2022 roku współgospodarzem poranka przestała być Karolina Korwin Piotrowska. Do ekipy "Mistrza i Małgorzaty" w roli wydawcy dołączy Dominik Selerski, który do niedawna był związany z Meloradiem (również Grupa Eurozet).

(KOZ, 15.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.