Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 29, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W marcu najczęściej cytowana była „Gazeta Wyborcza”. Ranking IMM

"Gazeta Wyborcza" była cytowana w marcu 2,5 tys. razy (fot. Piotr Molecki/East News)

Według rankingu Instytut Monitorowania Mediów najbardziej opiniotwórczym medium w marcu była „Gazeta Wyborcza”.

"Gazeta Wyborcza" była cytowana w marcu 2,5 tys. razy. Na drugim miejscu pod tym względem była stacja RMF FM (2,3 tys.), a na trzecim portal Onet (2,2 tys.).

Czytaj też: Nowa strategia Agory: minimum 200 mln zł zysku EBITDA w 2026 roku

Duży skok liczby cytowań "GW" zawdzięcza publikacji Agnieszki Kublik o wielowariantowym sondażu dotyczącym preferencji partyjnych. W przypadku RMF FM kluczowe było podanie do publicznej wiadomości, że ABW zlikwidowała rosyjską siatkę szpiegowską.

Press

Duży skok liczby cytowań "Gazety Wyborczej" nastąpił w drugiej połowie marca w związku z publikacją Agnieszki Kublik o wielowariantowym sondażu dotyczącym preferencji partyjnych (screen: IMM/Twitter)

Wśród tytułów prasowych na drugim miejscu była „Rzeczpospolita”, na której informacje inne redakcje w kraju powoływały ponad 1,8 tys. razy. Zaledwie trzy cytowania mniej odnotował „Fakt”.

Czytaj też: Fundacja Wysokich Obcasów kończy działalność. "Nieaktywna od kilku miesięcy organizacja"

Wśród telewizji najbardziej opiniotwórczym medium był TVN 24. Stacja najwyższy skok liczby przytoczeń odnotowała po publikacji reportażu Marcina Gutowskiego „Franciszkańska 3”. Na drugim miejscu wśród telewizji jest TVN (1,5 tys. cytowań), a na trzecim TVP Info (1,3 tys.).

Spośród rozgłośni za RMF FM było Radio Zet (1,7 tys. cytowań).

Onet zajął pierwsze miejsce wśród najbardziej opiniotwórczych portali internetowych m.in. dzięki dotarciu do treści zeznań wiceministra Jacka Żalka w sprawie toczącego się śledztwa na temat dotacji przyznawanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Drugie miejsce wśród portali zajmuje Wirtualna Polska z ponad 2,1 tys. wzmianek w innych tytułach, a trzecie Interia (1,1 tys.).

Czytaj też: "Tygodnik Podhalański" przygotował pieniądze do zwrotu. Ale nikt się nie zgłosił

(MZD, 29.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.