Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 25, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

CNN zwalnia Dona Lemona, czołowego prezentera stacji, z powodów obyczajowych

Don Lemon przez ponad 16 lat był chlubą CNN (screem: YouTube/MSNBC)

CNN zwalnia jednego ze swych czołowych prezenterów – Dona Lemona. "Po 17 latach w CNN pomyślałbym, że ktoś z kierownictwa miałby na tyle przyzwoitości, żeby powiedzieć mi to bezpośrednio" – pożalił się na Twitterze. CNN na swoim koncie zakwestionowało tę opinię. Sieć poinformowała, że zaproponowano mu spotkanie z kierownictwem, ale "zamiast tego opublikował oświadczenie na Twitterze".

Dyrektor generalny CNN, Chris Licht, potwierdził odejście Lemona.

Czytaj też: Naczelna "Die Aktuelle" zwolniona za "wywiad" z Schumacherem stworzony przez AI

"Don na zawsze będzie częścią rodziny CNN i dziękujemy mu za jego wkład w ciągu ostatnich 17 lat. Życzymy mu wszystkiego najlepszego i będziemy mu kibicować w jego przyszłych wysiłkach" – napisał Licht.

Lemon o kobietach "w kwiecie wieku"

Don Lemon po raz pierwszy znalazł się w tarapatach w lutym po emisji odcinka "CNN This Morning", w którym zauważył, że republikańska kandydatka na prezydenta Nikki Haley, lat 51, nie jest już w swoim "prime", czyli oględnie mówiąc z powodu wieku nie powinna startować. Komentarz pojawił się podczas omawiania sugestii Haley, aby kandydaci powyżej 75. roku życia byli poddawani egzaminom sprawności umysłowej.

"Nikki Haley nie jest w kwiecie wieku, przepraszam" – powiedział wtedy Lemon. "Kiedy uważa się, że kobieta jest w kwiecie wieku – ma 20, 30, a może 40 lat".

Czytaj też: Dziennikarz demaskuje niemieckie koncerny. "Nazistowscy miliarderzy" od wtorku w Polsce

Licht powiedział pracownikom, że Lemon zgodził się wziąć udział w szkoleniu po publicznej reakcji na jego komentarze. Powiedział również, że zarówno CNN, jak i Lemon uporali się z problemem.

Potem jednak Variety opublikowało tekst, w którym napisano, że dziennikarz źle traktował koleżanki z pracy.

Najpierw Tucker Carlson, potem Don Lemon

Wypowiedzenie dla Lemona następuje niecałe dwa lata po wyrzuceniu z sieci byłego prezentera Chrisa Cuomo, który prowadził własny program dla CNN. Został zwolniony w grudniu 2021 r. po dochodzeniu prokuratora generalnego w sprawie zarzutów o niewłaściwe zachowanie seksualne jego brata, byłego gubernatora Andrew Cuomo.

Dochodzenie ujawniło znaczącą rolę Cuomo w pomaganiu bratu w walce z zarzutami. Raport prokuratora generalnego ujawnił "większy poziom zaangażowania", niż CNN mogło się spodziewać, podała wówczas sieć telewizyjna.

Cuomo złożył pozew przeciwko CNN, domagając się 125 mln dol. za bezprawne zwolnienie z pracy. Sprawa wciąż jest w toku.

Co interesujące, wiadomość o zwolnieniu Dona Lemona z CNN została ogłoszona niemal w tym samym czasie, co informacja o rozstaniu Tuckera Carlsona z Fox News. O odejściu Carlsona pisaliśmy wczoraj.

Czytaj też: Tomasz Lis u Smokowskiego w Kanale Sportowym: "Jestem byłym dziennikarzem"

(MAC, 25.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.