Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Kwiecień 25, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google ściga się z Microsoftem w dziedzinie AI. Bard pomoże w pisaniu kodu oprogramowania

Google zamierza ścigać się z Microsoftem w dziedzinie sztucznej inteligencji (fot. Pixabay.com)

Google zapowiedział aktualizację Bard, swojego generatywnego chatbota ze sztuczną inteligencją, aby pomóc w pisaniu kodu do tworzenia oprogramowania. Alphabet stara się nadrabiać zaległości w szybko rozwijającym się wyścigu technologicznym.

W zeszłym miesiącu firma rozpoczęła publiczne udostępnianie Bard, aby zyskać przewagę nad Microsoftem i związanym z nim ChatGPT, produkowanym przez OpenAI.

Czytaj też: Naczelna "Die Aktuelle" zwolniona za "wywiad" z Schumacherem stworzony przez AI

Google opisuje Barda jako eksperyment umożliwiający współpracę z generatywną sztuczną inteligencją. Technologią, która opiera się na danych z przeszłości w celu tworzenia, a nie identyfikowania treści.

Bard będzie mógł kodować w 20 językach programowania, w tym takich jak Java, C++ i Python, a także może pomóc w debugowaniu i wyjaśnianiu kodu użytkownikom. Firma twierdzi, że Bard może również optymalizować kod, aby był szybszy lub bardziej wydajny za pomocą prostych monitów, takich jak "Czy mógłbyś przyspieszyć ten kod?”.

Obecnie Bard jest dostępny dla niewielkiej grupy użytkowników, którzy mogą rozmawiać z botem i zadawać pytania zamiast korzystać z tradycyjnej wyszukiwarki Google.

Czytaj też: CNN zwalnia Dona Lemona, czołowego prezentera stacji, z powodów obyczajowych

(MAC, 25.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.