Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 22, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Onet mile zaskoczony statystykami opowiadania Twardocha, ale ich nie ujawnia

Ilustracje do tekstu Szczepana Twardocha przygotował Adam Walas (screen: kultura.onet.pl)

Opowiadanie Szczepana Twardocha dla czytelników Onetu (RAS Polska) nie było jednorazowym eksperymentem. – To początek takiej współpracy z artystami i pisarzami przy okazji ważnych wydarzeń dla Polski – mówi Dominika Olszyna, szefowa zespołu Onet Kultura, Onet Lifestyle i Ofeminin.

Opowiadanie Szczepana Twardocha "Zeitverschwendung" ukazało się w Onecie z okazji 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Jest dostępne także w wersji do odsłuchania w aplikacji Onet Audio (czyta je aktor Józef Pawłowski). Ilustracje do tekstu narysował Adam Walas, autor murali znanych z warszawskich ulic.

Czytaj też: Frontstory uruchomił zbiórkę na Patronite. "Inwestujemy w rzetelne dziennikarstwo"

Muzykę do wersji audio przygotował kompozytor muzyki filmowej i teatralnej Stanisław Syrewicz.

– Byłam bardzo miło zaskoczona, gdy dostałam wyniki dotyczące liczby odsłon tekstu i odsłuchań wersji audio. Mieliśmy dużą powracalność do tego opowiadania, więc odbiorcy musieli je czytać w kilku etapach. Tekst w weekend świetnie się słuchał w aplikacji Onet Audio, a w poniedziałek i wtorek doczytywany był w serwisie – mówi Dominika Olszyna, ale nie podaje konkretnych statystyk. Zaznacza, że opowiadanie czyta się prawie pół godziny.

– Eksperyment pokazał, że nasi użytkownicy szukają na naszych łamach nie tylko newsów, polityki czy reportaży społecznych. Potrzebują również niepowtarzalnych treści i zaskakujących form współpracy, które w nieszablonowy sposób wpisują się w misję Onetu. I ten kierunek będziemy kontynuować – mówi Dominika Olszyna.

Czytaj też: Świrski wszczyna postępowanie, a do KRRiT wpływają skargi na "Kropkę nad i" z udziałem prof. Engelking

(MZD, 22.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.