Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 21, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mecz Ligi Mistrzów w TVP 1 z komentarzem Szpakowskiego i wychodzącego z choroby chłopca

Komentarz Szpakowskiego i podopiecznego fundacji był przekazywany na dodatkowej ścieżce dźwiękowej, służącej do audiodeskrypcji (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Na jednej ze ścieżek dźwiękowych TVP 1 w czasie środowego meczu Ligi Mistrzów UEFA Bayern Monachium - Manchester City można było usłyszeć komentarz prowadzony przez Dariusza Szpakowskiego i wychodzącego z choroby dziewięciolatka, podopiecznego jednej z fundacji charytatywnych.

– Chłopak jest kibicem Manchesteru, w przyszłości chce być komentatorem, a jego marzeniem było skomentować ze mną fragment spotkania. Sprawiło mu to ogromną radość – opowiada "Presserwisowi" Dariusz Szpakowski.

Czytaj też: "Rzeczpospolita" i "Parkiet" przystąpiły do programu Google Showcase

Jak dodaje, wszystko odbyło się za zgodą kierownictwa stacji, a z prośbą o umożliwienie skomentowania meczu zwróciła się do Szpakowskiego fundacja, której podopiecznym jest chłopiec. – Jeśli w taki sposób można komuś sprawić radość, to robię to z przyjemnością – stwierdza Dariusz Szpakowski.

Komentarz Szpakowskiego i podopiecznego fundacji był przekazywany na dodatkowej ścieżce dźwiękowej, służącej do audiodeskrypcji, czyli transmisji dla osób niewidzących. Główny komentarz z meczu prowadzili Mateusz Borek i Robert Podoliński.

Czytaj też: Microsoft usuwa Twittera ze swojej platformy reklamowej. Musk grozi sądem

(MNIE, 21.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.