Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Marzec 31, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

UOKiK wciąż nie zakończył postępowania ws. zakupu Eurozetu w 2019 roku. "Jest w toku"

Postępowanie UOKiK miało ustalić, czy Agora i SFS Ventures miały obowiązek zgłoszenia przejęcia Eurozetu w lutym 2019 roku (fot. Piotr Molęcki/East News)

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wciąż nie zakończył postępowania, w którym chciał ustalić, czy Agora i SFS Ventures miały obowiązek zgłoszenia przejęcia Eurozetu w lutym 2019 roku. UOKiK zajmuje się tym od ponad czterech lat.

20 lutego 2019 roku 40 proc. udziałów w Eurozecie od Czech Radio Center kupiła Agora, a 60 proc. czeska spółka SFS Ventures. Niedługo później, 4 marca, postępowanie w tej sprawie wszczął UOKiK. Urząd chciał ustalić m.in., czy istniał obowiązek zgłoszenia zamiaru koncentracji (Agora i SFS Ventures tego nie zrobiły). UOKiK wezwał wtedy Agorę do przedstawienia informacji i dokumentów.

Czytaj też: RMF FM znów najbardziej opiniotwórczym medium w Polsce. "Press" drugi w swojej kategorii

Później Agora wystąpiła o zgodę na przejęcie kontroli nad Eurozetem, ale UOKiK zakazał spółce tego ruchu na początku stycznia 2021 roku. Agora zaskarżyła decyzję do sądu. Pod koniec lutego 2023 roku zapadł już prawomocny wyrok sądu drugiej instancji, który wydał spółce bezwarunkową zgodę, a ta tego samego dnia została większościowym wspólnikiem Eurozetu. 

Jednak UOKiK wciąż nie zakończył postępowania z marca 2019 roku, dotyczącego zakupu Eurozetu przez Agorę i SFS Ventures od Czech Radio Center. "Postępowanie, o które pan pyta, jest w toku" – przekazał "Presserwisowi" departament komunikacji UOKiK.

Urząd nie odpowiedział na nasze pytania, na jakim jest etapie i kiedy można spodziewać się decyzji.

Czytaj też: Oskar Szafarowicz z programem w TV Republika. Publikował tweety pozwalające zidentyfikować ofiary pedofila

(KOZ, 31.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.