Dział: PRASA

Dodano: Marzec 30, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prokuratura w Bełchatowie sprawdza, czy Jerzy Jurecki pobił burmistrza Zelowa

Tomasz Jachymek rozmawiał z Jerzym Jureckim, po czym doniósł na niego do prokuratury (fot. materiały prasowe)

Prokuratura w Bełchatowie na wniosek burmistrza Zelowa (woj. łódzkie) sprawdza, czy pobił go Jerzy Jurecki, dziennikarz i wydawca "Tygodnika Podhalańskiego". Miało się to stać w czasie nagrywania rozmowy do tekstu.

Do incydentu miało dojść 13 lutego, kiedy Jerzy Jurecki pojechał do Zelowa rozmawiać z burmistrzem o imprezie z 8 lutego w zakopiańskim hotelu Radisson, która zakończyła się interwencją policji. Burmistrz w niej uczestniczył. Sprawę opisał "Tygodnik Podhalański", a Jurecki chciał kontynuować temat i dlatego pojechał do Zelowa na rozmowę burmistrzem.

Po spotkaniu z burmistrzem Jachymkiem na twitterowym profilu "TP" pojawiło się  nagranie, z którego wynika, że samorządowiec usiłował odebrać dziennikarzowi telefon, którym ten go nagrywa. Słychać odgłosy szamotaniny i słowa Jureckiego: "Będzie mnie pan szarpał?". Ostatecznie Jachymek odpowiedział na pytania Jureckiego.

- Do rozmowy faktycznie doszło, choć już po tym zajściu. Burmistrz sam podszedł do mnie, bo może mu się głupio zrobiło - opowiada "Presserwisowi" Jurecki. O sprawie prowadzonej przez prokuraturę w Bełchatowie dowiedział się telefonicznie od prokuratorki prowadzącej sprawę. - Powiedziała mi, że toczy się postępowanie z doniesienia burmistrza Zelowa. Pytała, czy przyjadę do Bełchatowa składać zeznania, czy wolę to zrobić na miejscu w prokuraturze zakopiańskiej. Oczywiście, ze względu na pracę, wybrałem tę drugą opcję - mówi Jurecki.

Burmistrz Jachymek nie komentuje ani niefortunnej imprezy w Zakopanem, ani sprawy doniesienia do prokuratury. Jego pełnomocnik, mecenas Marcin Lewcio, stwierdza, że nie chce i nie może komentować sprawy na jej obecnym etapie.

(PAR, 30.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.