Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 28, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Duże zwolnienia w The Walt Disney Company. Odejdzie aż 7 tys. osób

Koncern Disneya przewiduje kilka rund zwolnień (fot. Wikimedia Commons/Coolcaesar)

The Walt Disney Company w poniedziałek rozpoczął procedurę zapowiadanych na początku roku zwolnień. Lista w sumie obejmuje 7 tysięcy nazwisk.

Zwolnienia mają wpłynąć na kilka głównych działów firmy – Disney Entertainment, Disney Parks, Experiences and Products oraz korporacyjnych. Stacja telewizyjna ESPN nie jest dotknięta rundą cięć w tym tygodniu, ale oczekuje się, że zostanie uwzględniona w późniejszych rundach.

Czytaj też: Musk agresywnie promuje subskrypcję Twitter Blue. Tylko zweryfikowane konta w zakładce "Dla Ciebie"

Szef koncernu Bob Iger oświadczył, że Disney będzie powiadamiać pracowników imiennie w ciągu najbliższych czterech dni. Druga, większa runda redukcji zatrudnienia nastąpi w kwietniu. Ostatnia runda rozpocznie się przed początkiem lata.

Szczegóły zwolnień były ściśle strzeżone przez firmę, chociaż znawcy przewidywali, że redukcje nastąpią przed dorocznym zgromadzeniem akcjonariuszy Disneya wyznaczonym na 3 kwietnia.

Czytaj też: Książę Harry i Elton John pozwali wydawcę "Daily Mail" za podsłuchiwanie rozmów. Po pierwszej rozprawie

(MAC, 28.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.