Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 24, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Koniec polskiej "Magii nagości", Zoom TV wiosną z mniejszą liczbą polskich produkcji

Wiosną Zoom TV nie kontynuuje m.in. "Magii nagości. Polska" (screen: YouTube/FilmBox Polska)

W wiosennej ramówce naziemnego Zoom TV (Grupa Kino Polska) znalazły się na razie tylko trzy polskie produkcje - drugi sezon "Złotego interesu", program dokumentalny "Rzemiosła świata według Orskiej" i piąta seria "I love kabaret".

Zapytaliśmy biuro prasowe Grupy Kino Polska, czy zmniejszenie liczby polskich produkcji w Zoom TV to nowa strategia nadawcy, czy będzie ich więcej w kolejnej ramówce, jesienią. - Pracujemy nad kolejnymi produkcjami, ale szczegółów na razie nie ujawniamy - poinformowało nas biuro prasowe Grupy Kino Polska.

Wiosną Zoom TV nie kontynuuje swojego flagowego programu "Magia nagości. Polska". Pod koniec stycznia Małgorzata Łupina, dyrektorka programowa i ds. produkcji telewizyjnej Grupy Kino Polska, tłumaczyła, że programu nie będzie wiosną, bo w tej ramówce Zoom TV stawia na inne produkcje.

Stacja zrezygnowała też z programu "Poranny rogal", nie podając jednak powodów takiej decyzji. Wiosną nie ma ponadto kontynuacji wprowadzonych w zeszłym roku m.in. "Polskich naukowców na świecie", "Domu w cenie mieszkania" czy "Smaków Dubaju".

Według Nielsen Media Zoom TV miał w lutym 2023 średnio 0,61 proc. udziału w grupie ogólnej 4+, po wzroście z 0,51 proc. rok wcześniej. Stacja od dłuższego czasu poprawia swoje wyniki, bo nadaje na ósmym multipleksie naziemnym, który działa w starym standardzie. Jego sygnał jest więc dostępny też na starszych odbiornikach.

(MNIE, 24.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.