Dział: RADIO

Dodano: Marzec 20, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Eurozet z dwucyfrowym wzrostem przychodów. Agora deklaruje zakup pozostałych udziałów

Agora od końca lutego jest większościowym udziałowcem Eurozetu (fot. materiały prasowe)

Przychody Eurozetu w 2022 roku wyniosły 217,5 mln zł. Agora, która została większościowym wspólnikiem, zapewnia, że chce nabyć pozostałe 49 proc. udziałów w Eurozecie. Spółka po połączeniu oferty handlowej Grupy Radiowej Agory z Eurozetem zamierza skupić się na działaniach crosspromocyjnych. 

Z danych opublikowanych przez Grupę Agora wynika, że przychody Eurozetu rok do roku wzrosły o 11,6 proc.

Od końca lutego 2022 roku większościowym wspólnikiem Eurozetu jest Agora, która posiada 51 proc. udziałów w spółce (od lutego 2019 roku - 40 proc.). - Zamierzamy nabyć pozostałe udziały, musimy się do tego przygotować - deklarowała podczas prezentacji wyników Agory członkini zarządu spółki Anna Kryńska-Godlewska. Zapowiedziała, że spółka będzie chciała przejąć je "jak najszybciej". Ma na to czas do końca lipca 2025 roku. 

Czytaj też: Helios liczy na 12 mln sprzedanych biletów. "70 procent mniejsza popularność filmów polskich"

W umowie z drugim wspólnikiem SFS Ventures znalazł się nowy zapis, że Agora może również wskazać podmiot trzeci, który przejąłby pozostałe 49 proc. udziałów. - To nie oznacza, że w tej chwili rozmawiamy z kimkolwiek o takim scenariuszu - zaznaczyła Kryńska-Godlewska.

Do końca marca przedstawiona ma zostać wspólna oferta handlowa Eurozetu i Grupy Radiowej Agory. - Bez wątpienia kolejnym etapem będzie promocja. Myślę, że możemy sobie nawzajem pomóc poprzez obecność Eurozetu w grupie kapitałowej Agory. Upatruję ogromnych korzyści i ogromnego potencjału w cross promocji pomiędzy naszymi mediami - stwierdził prezes Agory Bartosz Hojka.

Anna Kryńska-Godlewska, pytana o straty, jakie poniosła Agora w związku z zablokowaniem transakcji przez UOKiK ponad dwa lata temu, przyznała: - Wiemy, że te straty są znaczne, wynikające głównie z utraconych korzyści. Gdybyśmy mogli przejmować kontrolę w normalnym trybie, od trzech lat bylibyśmy właścicielem kontrolującym w Eurozecie i mielibyśmy szanse realizować synergie dużo wcześniej.

Agora została większościowym udziałowcem Eurozetu 27 lutego. Przejęcie kontroli nad nadawcą Zetki umożliwiła spółce prawomocna decyzja Sądu Apelacyjnego w Warszawie, który podtrzymał bezwarunkową zgodę na realizację tej transakcji.

(KOZ, 20.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.