Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 14, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nowe władze „Solidarności” w Agorze. Przewodniczącą została Natalia Mazur

Delegaci NSZZ „Solidarność” w Agorze i Inforadiu wybrali nowe władze w miniony weekend (screen: Facebook/Solidarność Agora SA)

Delegaci NSZZ „Solidarność” w Agorze i Inforadiu wybrali nowe władze związku. Na jego czele stanęła dziennikarka „Gazety Wyborczej” Natalia Mazur.

Natalia Mazur pracuje w "GW" od 2003 roku – najpierw w oddziale poznańskim, a teraz w Warszawie. Obecnie zajmuje się redagowaniem newsów politycznych. Objęła pięcioletnią kadencję po Ariadnie Rozwadowskiej, dziennikarce ekonomicznej, która pełniła tę funkcję do czasu wyborów, choć formalnie odeszła z firmy już w styczniu br.

Czytaj też: PiS chciał postawić Olgę Tokarczuk "w kropce". Tokarczuk: "Maile pozostawiam bez komentarza"

Rozwadowska mówi „Presserwisowi”, że pozostanie członkinią „Solidarności”. – Zezwala na to regulamin – tłumaczy dziennikarka.

W wyborach wyłoniono też wiceprzewodniczących związku: Angelikę Swobodę, dziennikarkę Weekend Gazeta.pl, i Michał Nogasia, dziennikarza działu kultura "Gazety Wyborczej". Sekretarzem został Zbigniew Bajor, kierownik ds. logistyki w Agorze, a skarbniczką – Ilona Kutowska z działu kolportażu "GW" w Krakowie. Pozostałymi członkami prezydium są Martyna Osiecka, wydawczyni audycji w Tok FM, i Łukasz Rogowski z sieci kin Helios.

Czytaj też: Tygodnik „NIE” ma być wycofany z placówek Poczty Polskiej przez okładkę. Wbrew prawu prasowemu

(MZD, 14.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.