Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 13, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pożar w rosyjskiej propagandowej stacji telewizyjnej Spas

Sznur samochodów strażackich zajechał przed siedzibę moskiewskiej telewizji (screen: YouTube/Homeland Security Off the Record)

W sobotę w moskiewskiej siedzibie propagandowej telewizji Spas wybuchł pożar. Wszystkich pracowników dziewięciopiętrowego budynku udało się ewakuować. Rosjanie nie informują o przyczynach pożaru.

Nagrania ze zdarzenia pojawiły się w rosyjskich mediach społecznościowych. Widać na nich strażaków przygotowujących się do wejścia do jednego z pomieszczeń, sznur strażackich samochodów przed siedzibą stacji, a także słup dymu unoszący się nad dziedzińcem. Ogień gaszono na powierzchni 50 metrów kwadratowych.

Czytaj też: Media publiczne razem z PiS: TVP 1 z homiliami JP II, radiowa Jedynka z "Alfabetem Jana Pawła II"

Spas to kanał związany z Rosyjskim Kościołem Prawosławnym. Głównym właścicielem jest Patriarchat Moskiewski, co powoduje, że jego przekaz jest zgodny z linią propagandową Kremla. Telewizja nadaje od 2005 roku. W ofercie ma programy o tematyce informacyjnej, religijnej i społecznej. Ponad połowę czasu antenowego zajmują filmy dokumentalne oraz programy edukacyjno-szkoleniowe. 40 proc. stanowi natomiast tematyka prawosławna.

(MAC, 13.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.