Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Marzec 10, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prowadzący poranek w Radiu Szczecin złożyli wypowiedzenia

Grzegorz Piepke i Bartłomiej Czetowicz prowadzili poranny program Radia Szczecin (screen: Instagram/bartek.czetowicz)

Z Radia Szczecin odchodzą Grzegorz Piepke i Bartłomiej Czetowicz, prowadzący poranny program w Radiu Szczecin – ustalił "Presserwis". Współpracę z rozgłośnią zakończył również Krzysztof Spór.

Grzegorz Piepke i Bartłomiej Czetowicz potwierdzili nam, że złożyli wypowiedzenia i rozstają się z rozgłośnią.

– Decyzję podjąłem z przyczyn osobistych. Teraz muszę skoncentrować się na sobie – mówi "Presserwisowi" Czetowicz.

Piepke razem z Czetowiczem w środę umieścili na Instagramie nagranie, na którym opowiadają o drzwiach budynku rozgłośni oblanych farbą i o wiadomościach, jakie pracownicy radia dostają w formie maili i SMS-ów.

Czytaj też: Dziennikarze Radia Szczecin czują się "zaszczuci we własnej firmie"

– Czara goryczy przelała się w stu procentach. Mamy Was budzić dobrą energią, a ta energia z nas zeszła – mówią Piepke i Czetowicz. I dodają: – Mamy nadzieję na jak najszybsze wyjaśnienie sprawy, mamy nadzieję, że winni tej sytuacji poniosą karę. W tej firmie pracuje 70 osób, wiele z nich bardzo, bardzo długo. Nawet 40 lat. Przepracowali całe życie w Radiu Szczecin i teraz się boją o swoje zdrowie i życie. Boją się o swoje rodziny, o swoje dzieci, o to, że będą szykanowani.

Współpracę z Radiem Szczecin zakończył również Krzysztof Spór, o czym poinformował na Facebooku.

Czytaj też: Sąd w Szczecinie zapewnia, że nie ujawnił Duklanowskiemu danych ofiar pedofila

"Od kilku dni patrzę z osłupieniem na to, co się dzieje, jak ludzkie nieszczęście zamieniło się w polityczny oręż. Nie mam wątpliwości, czemu służyło wyciągnięcie tej sprawy na światło dzienne po tak wielu miesiącach. Przekroczono granicę, za którą wydarzyła się niewyobrażalna tragedia, ale zamiast refleksji kierownictwa Radia Szczecin i zdecydowanych działań, w myśl partyjnych interesów osoby decyzyjne unikają wzięcia odpowiedzialności, uciekają w polityczną retorykę i grają na czas, na przeczekanie. Nie chcę czekać z nimi" – napisał na Facebooku Spór.

Redaktor naczelny Radia Szczecin Tomasz Duklanowski jest autorem materiału, który został tak skonstruowany, że pozwolił na identyfikację ofiar pedofila. Przed tygodniem poinformowano publicznie, że jedna z tych ofiar – nastoletni syn posłanki Platformy Obywatelskiej – nie żyje.

Czytaj też: 10 minut i dotarłem do „dzieci znanej parlamentarzystki”. Trzy słowa i interes publiczny. Opinia

(KOZ, 10.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.