Temat: reklama

Dział: REKLAMA

Dodano: Marzec 10, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grupa BBDO Warszawa/Molecular zmienia nazwę na Molecular Worldwide i tworzy globalną sieć

Menedżerowie Molecular Worldwide (od lewej): Lech Król, chief technology officer; Bartek Gomółka, strategy director; Bartek Klimaszewski, executive creative director; Joanna Malinowska i Katarzyna Włodarczyk, global client partner; Beata Strzelbicka, operations director; Igor Kaleński, chief executive officer; Teresa Zielińska, the legend; Tadeusz Żórawski, e-commerce strategy director (fot. materiały prasowe)

Grupa BBDO Warszawa/Molecular, w ramach której funkcjonowały agencja kreatywna BBDO Warszawa i agencja e-commerce Molecular, zmienia nazwę na Molecular Worldwide, i dołącza do Omnicom Commerce Group. Jej agencja kreatywna działa teraz pod nową nazwą Molecular Creative. Obie marki nadal są brandami w ramach jednej struktury, nie mają odrębnej osobowości prawnej.

 – W codziennym funkcjonowaniu obu marek nic się nie zmienia – podkreśla Igor Kaleński, CEO Molecular Worldwide. – Pracujemy dla tych samych klientów, w niezmienionym zespole. Zmiana polega na innym miejscu Molecular Worldwide w globalnej strukturze i planach rozwoju sieci Molecular, w której Polska ma być liderem.

Czytaj też: Polska marka Oshee oficjalnym partnerem hiszpańskiej LaLiga

– Część kreatywna jest dla Molecular Worldwide niezwykle istotna i stanowi o przewadze polskiej agencji nad innymi agencjami e-commerce na świecie. Mamy bowiem szerokie kompetencje i doświadczenie w pracy z markami także w wymiarze strategicznym i kreatywnym. To między innymi dzięki tym kompetencjom Omnicom, po ocenie dokonań stworzonej w Polsce agencji Molecular, zdecydował o tworzeniu sieci Molecular na innych rynkach, w tym także amerykańskim. Misja stworzenia tej sieci został powierzona Polsce – opowiada Kaleński.

Molecular Worldwide, sieciowa ecommerce'owa agencja strategiczno-produkcyjna, wspiera globalnych klientów w sprzedaży online. Dzięki technologii platformy Molecular Lab – Digital Shelf Management & Automation – ma kompetencje w zakresie zarządzania półką cyfrową, w tworzeniu i dostarczaniu contentu na platformy sprzedażowe. Będzie nadal ściśle współpracować z BBDO Worldwide i jej klientami,  jednocześnie rozpoczyna bliskie partnerstwo z globalną agencją Omnicom eCom i Retail Media Transact oraz innymi agencjami OCG i Omnicom, aby oferować klientom rozwiązania w zakresie connected commerce.

Zespół ekspertów Molecular Worldwide przez ponad dekadę tworzył globalne projekty e-commerce dla największych światowych marek na ponad 150 platformach e⁠-⁠sprzedaży, w tym na Amazon, Walmart i D2C.

Czytaj też: Bakalland zmienia się i startuje z wielokanałową komunikacją

– Globalni szefowie marek potrzebują zoptymalizować proces sprzedaży w e-commerce. Naszą kluczową przewagą jest technologia, która zapewnia skalowalność produkcji contentu oraz skraca czas wprowadzania produktów na platformy sprzedażowe, automatyzując procesy – dodaje Igor Kaleński.

Omnicom Commerce Group (OCG) to globalna społeczność agencji commerce'owych, współpracujących z markami i retailerami. Zatrudnia 2500 osób w 19 krajach, jest częścią Omnicom Group Inc.

W "Panoramie Reklamy 2022" Grupa BBDO Warszawa/Molecular została wyróżniona tytułem Zaufanie Roku.

Czytaj też: AWX z kampanią dla PZU promującą ubezpieczenia komunikacyjne – a w niej Iga Świątek

(AMS, 10.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.