Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 10, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sejm odrzucił projekt zniesienia abonamentu rtv i likwidacji TVP Info

Projekt prezentował w Sejmie Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy (screen: iTV Sejm)

Sejm głosami Zjednoczonej Prawicy i posłów niezrzeszonych odrzucił w pierwszym czytaniu obywatelski projekt ustawy "Stop TVP Info". Wniosek o odrzucenie projektu złożył w imieniu klubu PiS poseł Marek Suski.

W czwartek Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu obywatelski projekt ustawy o uchyleniu ustawy o opłatach abonamentowych oraz o zmianie niektórych innych ustaw, nazywany też projektem "Stop TVP Info". Projekt odrzucono 234 głosami, przeciwko jego odrzuceniu było 215 posłów.

Czytaj też: KRRiT otrzymała skargi na paski TVP Info obwiniające o śmierć syna posłanki PO polityków tej partii

Projekt ustawy przygotowany przez opozycję zakładał zniesienie finansowania mediów publicznych z opłat za posiadanie odbiornika radiowego lub telewizyjnego. Miał też zlikwidować państwowy kanał TVP Info, jako działający niezgodnie z zasadami określonymi w ustawie o radiofonii i telewizji.

(PAR, 10.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.