Dział: RADIO

Dodano: Marzec 09, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarze Radia Szczecin żalą się na hejt. Zarząd wydał oświadczenie ws. materiału o 16-letnim Mikołaju

"W tej firmie pracuje 70 osób, wiele z nich bardzo, bardzo długo. Nawet 40 lat. Przepracowali całe życie w Radiu Szczecin i teraz się boją o swoje zdrowie i życie" - opowiadają dziennikarze Radia Szczecin (screen: Instagram/bartek.czetowicz)

Radio Szczecin po raz pierwszy od śmierci 16-letniego Mikołaja, syna posłanki Magdaleny Filiks, zabrało głos w sprawie. Wczoraj na stronach internetowych stacji opublikowano "Oświadczenie zarządu Radia Szczecin".

Przypomnijmy, że to właśnie w Radiu Szczecin piórem Tomasza Duklanowskiego ukazał się motywowany politycznie tekst, który umożliwił identyfikację ofiar pedofila. Jedna z tych ofiar - 16-letni Mikołaj, syn posłanki Platformy Obywatelskiej Magdaleny Filiks - nie żyje.

Polskie środowisko dziennikarskie wyraziło swoje oburzenie poczynaniami Radia Szczecin, a także TVP Info - gdzie w podobny sposób opisywano ten temat. Tu można podpisać protest.

Pełne brzmienie "Oświadczenia zarządu Radia Szczecin":

„Wyrażając ogromne współczucie wobec najbliższych Mikołaja pragniemy podkreślić, że okoliczności tragedii są dopiero wyjaśniane przez powołane do tego organy państwa. Tym samym, mając na uwadze stosowne postępowania i przede wszystkim wolę najbliższych, powstrzymujemy się od wszelkich komentarzy.
Zwracamy także uwagę, że w ten sam sposób sprawę relacjonowały inne media, w dziesiątkach publikacji.
Jednocześnie jesteśmy przerażeni i przytłoczeni rozmiarem hejtu wobec każdego pracownika Radia Szczecin.
Mamy również przekonanie, że w obliczu dramatu i przeżywania żałoby, najlepsze będzie uspokojenie emocji oraz wzajemny szacunek, co pozwoli na zbadanie wszystkich okoliczności tragedii, bez niesprawiedliwych osądów.

Prezes Zarządu Polskiego Radia Szczecin Wojciech Włodarski".

O tym, jak poważne są obawy pracowników Radia Szczecin przed falą hejtu, świadczy nagranie umieszczone w środę na Instagramie przez dziennikarzy prowadzących poranne pasmo: Grzegorza Piepkego i Bartłomieja Czetowicza. Dziennikarze opowiadają nie tylko o drzwiach budynku rozgłośni oblanych farbą, ale również o wiadomościach, jakie pracownicy radia dostają w formie maili i SMS-ów. 

"Czara goryczy przelała się w stu procentach. Mamy Was budzić dobrą energią, a ta energia z nas zeszła" - mówią Piepke i Czetowicz. I dodają: "Mamy nadzieję na jak najszybsze wyjaśnienie sprawy, mamy nadzieję, że winni tej sytuacji poniosą karę. W tej firmie pracuje 70 osób, wiele z nich bardzo, bardzo długo. Nawet 40 lat. Przepracowali całe życie w Radiu Szczecin i teraz się boją o swoje zdrowie i życie. Boją się o swoje rodziny, o swoje dzieci, o to, że będą szykanowani".

(PAR, 09.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.