Dział: RADIO

Dodano: Marzec 08, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zarząd Radia Szczecin wydaje oświadczenie w sprawie materiału o 16-letnim Mikołaju

Zarząd Radia Szczecin wydał oświadczenie (screen: Radio Szczecin)

Radio Szczecin po raz pierwszy od śmierci 16-letniego Mikołaja, syna posłanki Magdaleny Filiks, zabrało głos w sprawie. Dzisiaj na stronach internetowych stacji opublikowano "oświadczenie zarządu Radia Szczecin".

Przypomnijmy, że to właśnie w Radiu Szczecin piórem Tomasza Duklanowskiego ukazał się motywowany politycznie tekst, który umożliwił identyfikację ofiar pedofila. Jedna z tych ofiar - 16-letni Mikołaj, syn posłanki Platformy Obywatelskiej Magdaleny Filiks - nie żyje.

Polskie środowisko dziennikarskie wyraziło swoje oburzenie poczynaniami Radia Szczecin, a także TVP Info - gdzie w podobny sposób opisywano ten temat. Tu można podpisać protest.

Pełne brzmienie Oświadczenia zarządu Radia Szczecin:

„Wyrażając ogromne współczucie wobec najbliższych Mikołaja pragniemy podkreślić, że okoliczności tragedii są dopiero wyjaśniane przez powołane do tego organy państwa. Tym samym, mając na uwadze stosowne postępowania i przede wszystkim wolę najbliższych, powstrzymujemy się od wszelkich komentarzy.

Zwracamy także uwagę, że w ten sam sposób sprawę relacjonowały inne media, w dziesiątkach publikacji.

Jednocześnie jesteśmy przerażeni i przytłoczeni rozmiarem hejtu wobec każdego pracownika Radia Szczecin.

Mamy również przekonanie, że w obliczu dramatu i przeżywania żałoby, najlepsze będzie uspokojenie emocji oraz wzajemny szacunek, co pozwoli na zbadanie wszystkich okoliczności tragedii, bez niesprawiedliwych osądów.

Prezes Zarządu Polskiego Radia Szczecin Wojciech Włodarski"

(PAR, 08.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.