Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 07, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bianka Zalewska 8 marca dostanie nagrodę International Women of Courage

Nagroda tradycyjnie wręczana jest w Dzień Kobiet (screen: YouTube/Onet News)

Bianka Zalewska, polska dziennikarka pracująca dla ukraińskiej telewizji Espreso TV, komentatorka TVN24, TVN24 Biznes i Świat, reporterka "Dzień dobry TVN" i tłumaczka Telewizji Republika, otrzyma w środę nagrodę International Women of Courage Award (IWOC), przyznawaną wybitnym kobietom z całego świata przez amerykański Departament Stanu. Nagrodę w Białym Domu wręczą pierwsza dama Jill Biden i szef dyplomacji Antony Blinken.

Informacja o przyznaniu nagrody Zalewskiej została podana na stronie resortu amerykańskiej dyplomacji. Nagroda tradycyjnie wręczana jest w Dzień Kobiet, w zeszłym roku jej laureatkami było dwanaście osób.

Czytaj też: Czworo laureatów w konkursie "Newsweeka" im. Teresy Torańskiej

"Bianka Zalewska jest polską działaczką humanitarną i dziennikarką, która od 2014 roku bezinteresownie dokumentuje rosyjską agresję na Ukrainie i działa na rzecz narodu ukraińskiego od ponad dekady. Przetrwała zagrażające życiu obrażenia, które odniosła, gdy jej samochód znalazł się pod ostrzałem rosyjskich sił zastępczych w obwodzie ługańskim w 2014 r. Nie ustaje w obliczu kampanii dezinformacyjnych i gróźb internetowych skierowanych osobiście do niej i jej rodziny oraz ryzyka przemocy i obrażeń podczas jej częstej pracy na terenie Ukrainy" – napisano na stronie Departamentu Stanu.

Nagroda International Women of Courage (IWOC) przyznawana jest przez amerykański Departament Stanu po raz 17. Dotychczas dotrzymało ją 170 osób z ponad 80 krajów. Trafia ona do kobiet, które wykazały się wyjątkową odwagą, siłą i przywództwem w działaniach na rzecz pokoju, sprawiedliwości, praw człowieka, równości i równości płci oraz wzmocnienia pozycji kobiet i dziewcząt, w całej ich różnorodności.

Czytaj też: Krytyka lex pilot w czasie wysłuchania publicznego. "PiS strzela sobie w stopę"

(AMS, 07.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.