Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 03, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W Teatrze Telewizji ma być więcej premier. Spektakle będą głównie na żywo

– Teatr ma sens wtedy, kiedy jest na żywo – uważa Mateusz Matyszkowicz, prezes TVP (fot. Piotr Molęcki/East News)

Telewizja Polska zwiększy liczbę premier Teatru Telewizji w miesiącu. Większość spektakli ma być nadawana na żywo.

– Moim zdaniem było coś archaicznego w dotychczasowej formule Teatru Telewizji, która została wypracowana w latach 90., kiedy Teatr Telewizji trochę był substytutem niskobudżetowego polskiego kina – mówił podczas spotkania z dziennikarzami Mateusz Matyszkowicz, prezes TVP. – Uważam, że jako nadawca publiczny powinniśmy zapewnić dostęp do teatru widzom, którzy nie mogą się wybrać do niego z przyczyn ekonomicznych, zdrowotnych czy miejsca zamieszkania. Teatr ma sens wtedy, kiedy jest na żywo – wyjaśniał.

Czytaj też: TVP zamierza więcej wydawać na polskie seriale. Do TVP 1 trafi kolejna telenowela

Prezes TVP zapowiedział, że w jesiennej ramówce większość przedstawień Teatru Telewizji będzie na żywo. Realizowane byłyby ze studia lub teatrów. – Naszą ambicją jest, żeby odbywały się trzy premiery w miesiącu – zadeklarował Mateusz Matyszkowicz. Dziś w Teatrze Telewizji są 1-2 premiery miesięcznie.

Spektakle na żywo pojawią się już w wiosennej ramówce. W tej formule 13 marca TVP 1 pokaże przedstawienie "Barwy uczuć", oparte na dramatach Alfreda de Musseta i fragmentach zbioru "Maksym i rozważań moralnych" François de La Rochefoucauld.

Spektakle na żywo nadawano m.in. na początku funkcjonowania Teatru Telewizji, ale też np. w 2012 i 2013 roku.

Czytaj też: W Polsce ma powstać "The Voice of Ukraine". Program sfinansuje TVP

(KOZ, 03.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.