Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 03, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jeremy Clarkson może przestać prowadzić "Milionerów" w ITV

Jeremy Clarkson poprowadzi "Milionerów" w piątym sezonie, ale szóstego może już nie być (screen: YouTube/Stellify Media)

Sieć telewizyjna ITV być może nie przedłuży kontraktu z Jeremym Clarksonem na prowadzenie teleturnieju "Milionerzy". Szefowa sieci Carolyn McCall stwierdziła, że termin kontraktu upływa z końcem obecnego sezonu i może, ale nie musi być odnawiany.

Komentarze dyrektorki naczelnej ITV pojawiają się dwa miesiące po tym, gdy Clarkson został zmuszony do przeprosin za artykuł w "The Sun", w którym obraził Meghan Markle i wywołał ogólnonarodowy skandal.

Czytaj też: W Polsce sprzedano już ok. 40 tys. egz. autobiografii księcia Harry’ego

Z kolei Amazon złożył oświadczenie, że program "Farma Clarksona" będzie realizowany tylko do zakończenia umowy (będą trzy serie) i nie wróci na platformę Prime Video.

ITV do tej pory wspierał prezentera, jednak może zmienić front. "Mamy umowę na ten sezon, więc to zrobimy. A potem nie mamy żadnych przyszłych zobowiązań" - stwierdziła McCall.

Jeremy Clarkson w przeszłości w atmosferze skandalu rozstawał się z BBC i programem motoryzacyjnym "Top Gear", który przyniósł mu światową popularność. "Milionerów" prowadzi od pięciu lat. Nadal pisze felietony dla "The Sun" i "The Sunday Times".

Czytaj też: YouTube z zarzutami o zbieranie danych nieletnich

(MAC, 03.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.