Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 28, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grzegorz Gajda podpadł władzy. Po stracie stanowiska w "Dzienniku Zachodnim" znika też z TVP Katowice

Grzegorz Gajda stracił program w TVP Katowice (fot. Facebook/Grzegorz Gajda)

Grzegorz Gajda, do połowy lutego redaktor naczelny "Dziennika Zachodniego" (Polska Press), stracił program w regionalnej TVP Katowice.

Program Grzegorza Gajdy "Optyka polityka" w TVP Katowice bazował na zderzeniu opinii wszystkich opcji politycznych reprezentowanych  w parlamencie. W piątek Gajda dowiedział się od dyrektora regionalnego ośrodka TVP Łukasza Miąsika, że już nie będzie go na antenie.

Czytaj też: Sylwia Czubkowska odchodzi ze Spider's Web. „Wakacje od dziennikarstwa”

W połowie lutego Gajda został odwołany ze stanowiska redaktora naczelnego "Dziennika Zachodniego" – zajmował je od 2020 roku. Został przeniesiony na stanowisko szefa projektów specjalnych Polska Press.

Zdaniem dziennikarzy TVP Katowice, z którymi rozmawiał "Presserwis", decyzja o odsunięciu Gajdy od anteny zapadła w warszawskiej centrali TVP. Są przekonani, że decyzji tej nie mógł podjąć dyrektor katowickiego ośrodka.

Czytaj też: Tomasz Lis rusza z kanałem na YouTube. "Pomysł z głowy i potrzeby chwili"

(PAR, 28.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.