Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Luty 28, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Lis rusza z kanałem na YouTube. "Pomysł z głowy i potrzeby chwili"

Kanał Tomasza Lisa na YouTube ma ruszyć w marcu (fot. Piotr Molęcki/East News)

Tomasz Lis, były redaktor naczelny tygodnika "Newsweek Polska" (Ringier Axel Springer Polska), zakłada kanał na YouTube. Ma ruszyć w marcu.

"Już za chwilę ruszy na you tube mój kanał - Tomasz Lis oficjalnie. Rozmowy z politykami i nie tylko, komentarze, dyskusje publicystów, rozmowy z odbiorcami. Jest rok wyborczy, czas się zabrać do roboty. Papiery podpisane, kilka prób i ruszamy" – napisał na Twitterze Tomasz Lis.

Czytaj też: Sylwia Czubkowska odchodzi ze Spider's Web. „Wakacje od dziennikarstwa”

Kanał zadebiutuje w marcu. Lis pytany przez "Presserwis" o powody jego założenia odpowiada: – Pomysł z głowy i potrzeby chwili.

Tomasz Lis tworzy również wydawnictwo razem ze swoim asystentem z "Newsweeka" Krystianem Durmą.

Czytaj też: Plan G to nowa spółka Agory. Przejmie wydawanie „Gazety Wyborczej”?

Do maja 2022 roku Tomasz Lis był redaktorem naczelnym tygodnika "Newsweek Polska". Ani zarząd Ringier Axel Springer Polska, wydawcy tygodnika, ani sam Lis nie poinformowali o powodach zakończenia współpracy. Później na jaw wyszły skierowane w kierunku Lisa zarzuty o mobbing, który miał stosować wobec podwładnych.

Tomasz Lis redaktorem naczelnym "Newsweeka" był od marca 2012 roku. Wcześniej przez dwa lata kierował redakcją tygodnika "Wprost". Karierę dziennikarską zaczynał w Telewizji Polskiej, był szefem "Wydarzeń" Polsatu i "Faktów" TVN. Jest współwłaścicielem spółki Glob360, wydawcy Grupy NaTemat.

Czytaj też: Zygmunt Chajzer wraca do telewizji. Poprowadzi program w News 24

(KOZ, 28.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.