Dział: PRASA

Dodano: Luty 02, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W wydawnictwie Tomasza Lisa udziałowcem został jego asystent z "Newsweeka"

"Plan wydawniczy tworzy się szybko" - pisał na początku stycznia Tomasz Lis (fot. Piotr Molęcki/East News)

Mniejszościowe udziały w wydawnictwie Tomasza Lisa objął Krystian Durma, jego asystent w tygodniku "Newsweek Polska".

Z danych w Krajowym Rejestrze Sądowym wynika, że w spółce Wydawnictwo Tomasz Lis większość udziałów (90 proc.) ma Tomasz Lis, jednocześnie jej prezes. Pozostałe 10 proc. należy do Krystiana Durmy, który został również prokurentem. Wpisu do KRS dokonano 23 stycznia. 

Tomasz Lis na początku stycznia zapowiedział, że za kilka tygodni ruszy zakładane przez niego wydawnictwo. "Plan wydawniczy tworzy się szybko" - pisał na Instagramie.

Do końcówki maja 2022 roku Tomasz Lis był redaktorem naczelnym tygodnika "Newsweek Polska". Wtedy ani zarząd Ringier Axel Springer Polska, wydawcy tygodnika, ani sam Lis nie informowali o powodach zakończenia współpracy. Później na jaw wyszły skierowane w kierunku Lisa zarzuty o mobbing, który miał stosować wobec podwładnych. W konsekwencji radio Tok FM zawiesiło obecność Lisa w charakterze komentatora w piątkowych porankach stacji.

Krystian Durma od 2015 roku pracował w "Newsweeku" jako asystent naczelnego. Wcześniej związany był z Grupą NaTemat - większościowym udziałowcem jego wydawcy jest Tomasz Lis.

(KOZ, 02.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.