Dział: RADIO

Dodano: Luty 25, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Piekary wyprodukowało radiowy serial kryminalny. Zaangażowanych 30 osób

Serial kryminalny ma wpłynąć na zmianę wizerunku radia (fot. Radio Piekary)

Radio Piekary z Piekar Śląskich rozpocznie 1 marca emisję radiowego serialu kryminalnego "Gańba". W produkcji uczestniczyło ponad 30 osób.

Radiowy serial kryminalny "Gańba" będzie opowiadał o seryjnym mordercy ze Śląska i jest mocno osadzony w śląskich realiach. W jego nagrywaniu wzięło udział ponad 30 osób, głównie dziennikarzy znanych z wielu radiowych anten, wcielających się w różne postacie, a całość oprawił muzycznie Karol Mankiewicz. Autorem scenariusza jest Rafał Kurowski, redaktor naczelny Radia Piekary.

- Pomyślałem o tym projekcie w trzech wymiarach: wizerunkowym, który pozwala nam oderwać się od historii radia prowadzonego po śląsku i ze śląskimi szlagrami, promocyjnym, co zrozumiałe, i programowym - tworzącym stałe pasmo o określonej godzinie - mówi Rafał Kurowski.

Całe słuchowisko jest podzielone na 19 trzy- i trzyipółminutowych odcinków, co daje w sumie nieco ponad godzinę nagrania. Produkcja trwała tydzień, a w nagraniach wolontaryjnie brali udział dziennikarze, prezenterzy, ale też członkowie lokalnego klubu skata czy członkini zespołu regionalnego. Jedynym kosztem było honorarium dla aktora Dariusza Niebudka - narratora słuchowiska.

Serial będzie emitowany od poniedziałku do piątku między 1 a 27 marca. Jeżeli odniesie sukces, jego konstrukcja pozwala na kontynuację formatu.

Radio Piekary nadaje w aglomeracji śląskiej, a jego udział w rynku w drugim półroczu 2022 roku wynosił według KBR 3,3 proc.

(PAR, 25.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.