Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 25, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Program Edyty Herbuś i cykl o hodowcach pszczół wiosną w kanałach tematycznych TVP

W TVP Kobieta pojawi się nowość – "Tańcząca ze światem", program lifestylowo-podróżniczy, który poprowadzi tancerka Edyta Herbuś (fot. Paweł Wodzyński/East News)

W wiosennej ofercie kanałów tematycznych Telewizji Polskiej znalazły się m.in. program podróżniczy Edyty Herbuś, cykl o hodowcach pszczół i program o zawodach, które wraz z rozwojem technologii tracą lub całkowicie straciły na znaczeniu.

W TVP Kobieta pojawi się nowość – "Tańcząca ze światem", program lifestylowo-podróżniczy, który poprowadzi Edyta Herbuś. Tancerka odwiedzi w nim m.in. Tunezję. Kontynuowane będą np. cykle "Kwiaty na warsztat", "Ziołowa apteka", "Pięknie przyprawiona", "Kobiety w drodze" i "Taka jak Ty".

Czytaj też: TVP 2 wiosną bez nowych odcinków "Tak to leciało!", program ma wrócić jesienią

W TVP Kultura widzowie zobaczą m.in. nowe odcinki "Res Poloniae – o Polsce z oddali", kolejny sezon programu "Wędrowiec Polski", półfinały i finał konkursu "Młody tancerz roku" oraz codzienne "Informacje kulturalne". W TVP Historia kontynuowany będzie m.in. teleturniej "Giganci historii", a nowość to program "Zaginione? Ocalone? Historie zawodów różnych". Zostaną w nim przedstawione zawody, które wraz z rozwojem technologii tracą lub całkowicie straciły na znaczeniu.

W TVP Dokument kontynuowany będzie m.in. cykl "Barbara Włodarczyk zaprasza". Pojawi się też "Lena na Kaukazie", kontynuacja serii podróżniczej "Lena na Bałkanach". Z kolei w nowym cyklu "Ludzie i pszczoły" poznamy osoby z różnych regionów Polski, dla których hodowla pszczół jest nie tylko treścią życia, ale i filozofią. Natomiast w ofercie TVP HD znajdzie się np. program "Mieszkać piękniej", w którym architektka Aleksandra Napiórkowska zabierze widzów w podróż szlakiem ciekawych przestrzeni i designu.

TVP Nauka będzie kontynuować m.in. teleturniej "Giganci nauki", a przez całą wiosnę na tej antenie mają pojawiać się filmy i programy poświęcone Mikołajowi Kopernikowi w 550. rocznicę jego urodzin.

Czytaj też: Rada Programowa TVP dyskutowała o skandalicznej piosence w konkursie Eurowizji

W TVP Wilno pojawią się z kolei codzienne debaty przed pierwszą turą litewskich wyborów samorządowych oraz m.in. program edukacyjny "Różowy słoń odkrywa świat". TVP Polonia będzie kontynuowała np. teleturniej "Polacy to wiedzą" i program "Kamperem po Południu".

W TVP ABC pojawią się m.in. "Przyjaciele", kontynuacja widowiska studyjnego dla dzieci pt. "Przyjaciele Misia i Margolci". W nowej odsłonie program zyska nie tylko nowy tytuł, ale i nowe postacie. Z kolei w programie "Go-tu-jemy" ekspertka zdrowego żywienia najmłodszych Agata Gwiazdowska zaprosi dzieci do wspólnego gotowania.

Czytaj też: Show "Hell's Kitchen" w Polsacie nie będzie już tytułowany jako "Piekielna kuchnia"

(MNIE, 25.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.