Temat: internet

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 24, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix obniżył ceny w ponad 30 krajach

Obniżka cen w najważniejszych krajach jeszcze przed Netflixem (fot. Pixabay.com)

Netflix zaczął wprowadzać program serii obniżek cen na ponad 100 rynkach ze względu na rosnącą konkurencję wśród serwisów streamingowych. Cena za użytkowanie serwisu do tej pory zmalała już w ponad 30 krajach.

W Europie – m.in. w Bułgarii, Chorwacji i Słowenii. W Afryce m.in. w Kenii. W Azji m.in. na Filipinach, w Indonezji, Malezji i Tajlandii. Na Bliskim Wschodzie m.in. w Iranie, Jemenie, Jordanii i Libii.

Czytaj też: Netflix pracuje nad serialem o LaLiga, z udziałem m.in. Roberta Lewandowskiego

Streamer obsługuje plany Basic, Standard i Premium, a w listopadzie ubiegłego roku zaczął wprowadzać "Basic with Adverts”, czyli wersję z reklamami na wybranych rynkach.

Podczas gdy podstawowa subskrypcja za 9,99 dol. miesięcznie jest porównywalna z Disney+, Paramount+ i Discovery+, to subskrypcja premium za 19,99 USD, obejmująca dodatkowe urządzenia i jakość obrazu Ultra HD, kosztuje prawie dwukrotnie więcej.

Analiza Ampere Analysis wskazuje, że podstawowy poziom subskrypcji odnotował największy spadek cen. Na większości terytoriów o prawie 50 proc. Dla poziomu Standard ok. 20 proc., dla Premium 17 proc. i 25 proc. dla poziomu Mobile.

Czytaj też: BBC przeprasza JK Rowling za zarzuty transfobii wysunięte w programie radiowym

(MAC, 24.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.