Temat: internet

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 21, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix pracuje nad serialem o LaLiga, z udziałem m.in. Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski w barwach Barcelony w serialu Netflixa powinien odegrać niepoślednią rolę (screen: YouTube/FC Barcelona)

Netflix pracuje nad serialem dokumentalnym o piłkarskiej lidze hiszpańskiej, na wzór mającego już cztery sezony cyklu "Formuła 1: jazda o życie" (premiera piątego sezonu 24 lutego). Treść ma dotyczyć wydarzeń w przyszłym sezonie 2023/2024. W rolach głównych Real Madryt i FC Barcelona, której zawodnikiem jest Robert Lewandowski, kapitan polskiej reprezentacji.

Szczegóły dotyczące produkcji są skąpe. To pierwszy serial o tematyce sportowej produkowany przez Netflix w Hiszpanii.

Czytaj też: Były reprezentant Polski Sebastian Mila dołączył do zespołu Meczyki.pl

"Podobnie jak rosnąca oferta programów sportowych Netflixa, takich jak Formula 1: Drive to Survive i Break Point, serial pozwoli spojrzeć od środka na wszystko, co dzieje się w profesjonalnej lidze piłkarskiej za kulisami. Pokaże też bardziej osobiste historie" – komunikuje serwis. Przedstawiciel Netflixa powiedział, że na tym etapie nie poda dalszych szczegółów, pozostawiając na razie tytuł dokumentu, reżysera i producenta w tajemnicy.

Wiadomość pojawia się chwilę po tym, gdy liga hiszpańska połączyła siły z Banijay Iberia, aby uruchomić LaLiga Studios. Jednostka ma produkować treści dla LaLiga, klubów, sponsorów i nadawców, oraz "współpracować z międzynarodowymi platformami i markami w zakresie rozwoju, produkcji i dystrybucji gatunków takich jak dokument czy fikcja".

Eksperci uważają jednak, że LaLiga Studios nie stoi za serialem Netflixa.

Czytaj też: Eurosport 2 nie pokazał przejazdu Polki na MŚ w snowboardzie, w jego trakcie nadano reklamy

(MAC, 21.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.