Dział: INTERNET

Dodano: Luty 16, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Uwaga, dziś Interia testuje sztuczną inteligencję - maszyna wyda część strony głównej

Na stronie głównej portalu wystartuje również cykl redakcyjny „AI jako wydawca: eksperyment Interii" , którego wydawcą oraz autorem kilku materiałów będzie sztuczna inteligencja (screen: Interia.pl)

Interia dziś będzie testować, jak sztuczna inteligencja radzi sobie w roli wydawcy w internecie. AI odpowiada za wybór artykułów, tytułów i zdjęć, prezentowanych w specjalnej sekcji na stronie głównej portalu.

"To pierwsza taka inicjatywa w polskich mediach, która pozwoli zobaczyć, jak dobrze system sztucznej inteligencji poradzi sobie w roli wydawcy. Będzie to fascynujące doświadczenie i zachęcamy was do odwiedzenia naszej strony, by przekonać się, jak sztuczna inteligencja radzi sobie z przetwarzaniem informacji i wyborami, które zwykle pozostają w gestii ludzkiej" – mówi AI w materiale wprowadzającym do projektu Interii.

W akcję portalu są zaangażowane m.in. redakcje serwisów Interia Wydarzenia, Antyweb.pl i Geekweek.pl. Ich dziennikarze podpowiedzą użytkownikom portalu, jak rozmawiać ze sztuczną inteligencją, wyjaśnią jej możliwe zastosowania w różnych sektorach gospodarki.

Według Mediapanelu w styczniu 2023 r. strony i aplikacje całej Grupy Polsat-Interia zanotowały ponad 21,1 mln realnych użytkowników i 2 mld odsłon

 

(MZD, 16.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.