Dział: PRASA

Dodano: Luty 16, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rozdzielenie "Gazety Wyborczej" i portalu Gazeta.pl zajmie 1,5 roku

Proponowana zmiana ma na celu ujednolicenie zasad zarządzania w grupie Agory (fot. Piotr Molęcki/East News)

Związkowcy Agory na wczorajszym spotkaniu z zarządem koncernu ws. wydzielenia spółek „Gazeta Wyborcza” i Gazeta.pl nie poznali konkretów. Proces wyodrębniania spółek może potrwać około 1,5 roku.

- O zwolnieniach nie ma teraz mowy, bo za decyzje o zatrudnieniu będą odpowiadać władze nowych spółek. To one będą zajmowały się ewentualną "optymalizacją kosztów". Na razie nie wiadomo, jaki majątek przejmą te spółki ani do czego zobowiążą je akcjonariusze – mówi Igor Rakowski-Kłos, członek prezydium Organizacji Zakładowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza. Według niego rozdzielenie Gazety.pl i „Gazety Wyborczej" może doprowadzić do rozwiązania konfliktu wewnętrznego w Agorze, który zrodził się na tle pomysłu zarządu spółki dotyczącego połączenia portalu Gazeta.pl z "Gazetą Wyborczą".

- Zarząd zaproponował teraz formułę, która pozwoli uniknąć dalszego tracenia energii na spory. Z tego punktu widzenia wydzielenie do osobnych spółek jest dobrym rozwiązaniem. Czekamy na rozwój wydarzeń i będziemy dalej spotykali się z zarządem – zaznacza Rakowski-Kłos.

Podczas środowego spotkania zarządu Agory ze związkami poruszono również temat procedury zgłaszania zachowań niepożądanych. „Tu po kilkumiesięcznej przerwie wznowiliśmy rozmowy i umówiliśmy się z zarządem na kolejne spotkanie w trybie jeśli nie pilnym, to po prostu jak najszybciej się da” – napisali na Facebooku członkowie związku zawodowego „Solidarność”.

Plany wydzielenia spółek z Agory SA są zawarte w uchwałach przygotowanych na nadzwyczajne walne zgromadzenie, które odbędzie się 1 marca. "Proponowana zmiana ma na celu ujednolicenie zasad zarządzania w ramach GK Agora w taki sposób, aby zarządzający wszystkimi biznesami i segmentami wsparcia w Grupie funkcjonowali w ramach tych samych zasad pełnej odpowiedzialności za realizację strategii, wyniki, zespół oraz działalność operacyjną swojego biznesu" - napisał zarząd.

(MZD, 16.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.