Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 28, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVN zrezygnował z planów reaktywacji programu "Surowi rodzice"

W programie nastolatkowie sprawiający problemy wychowawcze trafiają na tydzień do surowszej rodziny, która ma zmienić ich zachowanie (screen: YouTube/Tvnpl)

Grupa TVN Warner Bros. Discovery nie wznowi programu "Surowi rodzice", do którego reaktywacji przymierzano się w zeszłym roku – ustalił "Presserwis". Cykl "Surowi rodzice" budził kontrowersje. W latach 2012-2015 do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło na niego dziesięć skarg. 

"Surowi rodzice" to polska wersja brytyjskiego reality show "The World's Strictest Parents". W programie, przed laty nadawanym na głównej antenie TVN, nastolatkowie sprawiający problemy wychowawcze trafiali na tydzień do innej rodziny, która miała skorygować ich zachowanie.

Czytaj też: "Kto to wie?" z Dorotą Wellman w paśmie popołudniowym TVN

Latem 2022 rozpoczęto castingi do nowej edycji. Z naszych ustaleń wynika, że program był przymierzany do emisji w TVN Siedem. Ostatecznie jednak zrezygnowano z planów reaktywacji.

Cykl "Surowi rodzice" budził kontrowersje. W latach 2012-2015 do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło na niego dziesięć skarg. Psychologowie i psychoterapeuci apelowali do TVN o zdjęcie programu z anteny. Ich zdaniem propagował on zachowania "bazujące na przemocy psychicznej".

Dotychczas ostatnią, trzecią serię programu pokazano wiosną 2014 roku. Według Nielsen Media oglądało ją w TVN średnio 1,27 mln osób.

Czytaj też: "The Voice Senior" w TVP 2 gromadzi mniej widzów, ale i tak przyciąga prawie 2 mln osób

(MNIE, 28.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.