Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 25, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Aleksandra Rutkowska szefową komunikacji Fundacji Reporterów. Przeszła z Outriders

Aleksandra Rutkowska objęła nowo utworzone stanowisko w Fundacji Reporterów (fot. Łukasz Langda)

Aleksandra Rutkowska, przez ostatni rok dyrektorka komunikacji w Outriders, została szefową komunikacji w Fundacji Reporterów. Head of communications to nowe stanowisko w fundacji.

Aleksandra Rutkowska odpowiada za strategię i realizację komunikacji dla Fundacji Reporterów i powołanych w jej ramach serwisów: Frontstory.pl i anglojęzycznego kolektywu dziennikarzy śledczych z krajów Grupy Wyszehradzkiej VSquare. Head of communications to nowe stanowisko w fundacji.

Czytaj też: Anna Górnicka nową prezeską kolektywu Outriders

"Cieszymy się, że Aleksandra do nas dołącza. Jej doświadczenie w komunikacji, mediach i organizacjach pozarządowych pomoże nam dotrzeć do czytelników i czytelniczek, których interesuje dziennikarstwo śledcze" - mówi Anna Gielewska, redaktorka naczelna VSquare, wiceprezeska Fundacji Reporterów.

Czytaj też: Grand Press 2022. Nagroda im. Tomaszewskiego, Grand Press Digital i Grand Press Economy przyznane. Frontstory.pl z nagrodą

Aleksandra Rutkowska przez ostatni rok była dyrektorką komunikacji w Outriders. Wcześniej - przez cztery lata - była rzeczniczką Polskiego Centrum Pomocy. Relacjonowała i opisywała kryzysy humanitarne w różnych częściach globu. Pracowała na pograniczu Syrii i Libanu, Ugandy i Sudanu Południowego oraz granicy polsko-białoruskiej, uczestnicząc w interwencjach medyków w polskich lasach.

Dziennikarsko przez blisko cztery lata była związana z tygodnikiem "Polityka", wcześniej z telewizjami TVN, TVN 24, Nowa TV, a także mediami Agory i Ringier Axel Springer Polska. 

Fundację Reporterów w 2010 roku założyli dziennikarze śledczy, głównie w celu szkolenia i wspierania dziennikarzy z Europy Środkowej i Wschodniej. Od 2016 roku fundacja zajmuje się cross-border journalismem, jej materiały śledcze tworzone są w ramach Organised Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP), sieci reporterów śledczych.

Należący do Fundacji Reporterów serwis Frontstory.pl w 2022 roku zdobył nagrodę Grand Press Digital.

(KOZ, 25.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.