Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 17, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Andrzej Stankiewicz został stałym felietonistą "Newsweek Polska"

Stała kolumna Andrzeja Stankiewicza nosi tytuł „Polityczne złoto” (screen: YouTube/Onet News)

W bieżącym numerze "Newsweek Polska" ukazał się pierwszy felieton Andrzeja Stankiewicza, dziennikarza Onetu i współtwórcy podcastu "Stan wyjątkowy".

W pierwszym felietonie Stankiewicz komentował działania premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta Andrzeja Dudy w czasie, gdy Jarosław Kaczyński przebywał w szpitalu.

Kolejny transfer do zespołu felietonistów "Newsweek Polska"

"Powiedzmy sobie wprost: kontuzja kończyny Jarosława Kaczyńskiego obudziła w ludziach władzy prawdziwe demony. Weźmy premiera. Wszak to grzeczny, ułożony bankier – nawet jeśli nas naciąga, to z uśmiechem na twarzy i zarękawkami na rękach. A tu nagle: bum" – czytamy w felietonie.

Czytaj też: Wdowa po Jerzym Urbanie właścicielką "Nie". Wydawnictwo ma nową prezeskę

W rozmowie z "Presserwisem" rzeczniczka RAS Polska Agnieszka Skrzypek-Makowska potwierdza, że tekst ten jest początkiem stałej współpracy Andrzeja Stankiewicza z "Newsweek Polska". Stała kolumna dziennikarza nosi tytuł "Polityczne złoto" i będzie zawierała komentarze dotyczące bieżącej sytuacji w Polsce.

To już kolejny transfer do zespołu felietonistów tygodnika. Na początku grudnia cotygodniowe teksty na temat seriali pisać zaczął redaktor naczelny portalu Onet Bartosz Węglarczyk, a od początku stycznia o biznesie i polityce Mikołaj Kunica, redaktor naczelny Business Insider Polska.

Fala zwolnień grupowych w RASP

Pod koniec listopada ub.r. tygodnik "Newsweek Polska" rozstał się z długoletnim felietonistą Zbigniewem Hołdysem, co zbiegło z falą zwolnień grupowych w RAS Polska. Redakcja rozstała się także z dziennikarzem działu kultura Aleksandrem Hudzikiem oraz Waldemarem Kumorem, szefem działów kultura i historia, a także redaktorem prowadzącym magazyn "Newsweek Historia"

Czytaj też: RAS Polska przegrywa w sądzie z Pereirą, ale teraz szefa Tvp.info pozywa TVN

Wcześniej, w lipcu, współpracę z "Newsweek Polska" zakończyło dwoje innych felietonistów: Krzysztof Materna i Manuela Gretkowska.

Według danych PBC w trzecim kwartale ub.r. średnia sprzedaż tygodnika "Newsweek Polska" wyniosła 62 307 egz., z czego 53 881 to wydania drukowane, a 8426 to e-wydania.

Czytaj też: Nielsen Media z dobrą oceną za badanie oglądalności telewizji w domu – potrzeba tylko kilku poprawek

(MZD, 17.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.