Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 17, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wdowa po Jerzym Urbanie właścicielką "Nie". Wydawnictwo ma nową prezeskę

Właścicielką spółki URMA i tygodnika "NIE" została Małgorzata Daniszewska. Tygodnik ukazuje się od 1990 roku

Małgorzata Daniszewska, wdowa po Jerzym Urbanie, objęła całość jego udziałów w spółce URMA, która wydaje tygodnik "NIE". Spółka ma też nową prezeskę. Została nią córka właścicielki.

Daniszewska objęła wszystkie 200 udziałów o wartości 100 tys. zł, które do tej pory należały do Jerzego Urbana – wynika z wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego. W poniedziałek w rejestrze pojawiło się również nazwisko nowej prezeski spółki URMA. To Marta Miecińska, dziennikarka tygodnika "NIE", córka Małgorzaty Daniszewskiej.

Czytaj też: RAS Polska przegrywa w sądzie z Pereirą, ale teraz szefa Tvp.info pozywa TVN

Jak informował wcześniej "Presserwis", naczelnym tygodnika pozostaje pośmiertnie Jerzy Urban. Przemysław Ćwikliński, jeden z jego zastępców, stwierdził w rozmowie z nami, że polskie prawo pozwala na takie rozwiązanie. 

Tygodnik "NIE" ukazuje się od 1990 roku. W całym 2021 roku sprzedawał według danych wydawcy średnio 21 tys. egz. na wydanie. URMA, spółka wydająca tygodnik w 2021 roku, zanotowała 3,88 mln zł przychodów netto i stratę netto w wysokości 619,23 tys. zł.

Czytaj też: Andrzej Stankiewicz został stałym felietonistą "Newsweek Polska"

(PAR, 17.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.