Dział:

Dodano: Styczeń 14, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Krzysztof Nałęcz, wieloletni naczelny „Głosu Dziennika Pomorza”. Miał 57 lat

Krzysztof Nałęcz zmarł w wieku 57 lat. Osierocił czwórkę dzieci (fot. krzysztof-nalecz.pl)

Po długiej i ciężkiej chrobie w wieku 57 lat zmarł Krzysztof Nałęcz, wieloletni redaktor naczelny "Głosu Dziennika Pomorza" (Polska Press). Zrezygnował z tej funkcji na własną prośbę w roku 2020.

Krzysztof Nałęcz zaczynał w „Gazecie Wyborczej”, jednak związany był też z wydawnictwem RAS Polska,  nawet Polskim Radiem w Gdańsku. W wielu mediach pełnił rolę korespondenta z Pomorza, szczególnie jednak zna i rozumiał zawiłości życia społecznego i politycznego w Słupsku i Koszalinie.

Redaktorem naczelnym „Głosu Dziennika Pomorza” został w 2006 roku. Z Polska Press Grupą rozstał się w roku 2020 – chciał odpocząć, był pewny, że poradzi sobie z chorobą, szybko zaplanował też sobie polityczną karierę samorządową w ukochanej Ustce.

Był człowiekiem o ogromnej wiedzy, znał się na gospodarce morskiej, studiował historię, znakomicie znał się na koszykówce. Szybko zresztą znalazł na tym polu znajomych na Twitterze – był skarbnicą wiedzy o tej dyscyplinie.

Krzysztof Nałęcz zmarł w wieku 57 lat. Osierocił czwórkę dzieci.

(MAT, 14.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.