Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 13, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Złote Globy po powrocie do NBC straciły 9 proc. widzów

Niższa oglądalność nie jest niespodzianką. W ostatnich latach wszystkie gale rozdania nagród w Hollywood notują spadki oglądalności (screen: YouTube/Variety)

Około 6,3 mln widzów obejrzało – po rocznej przerwie – powrót Złotych Globów do transmisji w sieci telewizyjnej NBC. Stanowi to spadek o 9 proc. w porównaniu z ceremonią transmitowaną w 2021 roku.

Przed dwoma laty galę rozdania nagród w Hollywood obejrzało 6,9 mln osób. W ubiegłym roku transmisji nie było z powodu licznych kontrowersji związanych z działalnością Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej (HFPA) oraz zarzutów na tle etycznym i rasowym.

Czytaj też: HBO, Steven Spielberg i "Fabelmanowie" zwycięzcami 80. Złotych Globów

Dane dotyczące oglądalności nie obejmują osób, które oglądały transmisję w serwisie streamingowym Peacock, także należącym do koncernu Comcast.

W tym roku Złote Globy zostały przesunięte na wtorek zamiast tradycyjnej niedzieli, aby nie kolidowały z przedłużonym sezonem National Football League. 

Niższa oglądalność nie jest niespodzianką. W ostatnich latach wszystkie gale rozdania nagród w Hollywood notują spadki oglądalności. W styczniu 2020 roku Golden Globes przyciągnęły 18,3 mln telewidzów. W 2021 sytuacja była specyficzna ze względu na pandemię, przez którą wielu nominowanych nie przybyło na ceremonię, komunikując się za pośrednictwem wideo.

Czytaj też: Polskie wydanie książki księcia Harry’ego. 3 tys. egzemplarzy pierwszego dnia

NBC zgodziło się wyemitować ceremonię w 2023 roku na podstawie rocznej umowy po tym, jak HFPA wprowadziło wiele zmian organizacyjnych.

Podczas gdy oglądalność w telewizji spadła, platformy informacyjne i NBC Digital odnotowały prawie 11 mln wyświetleń związanych ze Złotymi Globami, co oznacza wzrost o 54 proc. w porównaniu z rokiem 2021.

Czytaj też: Wicenaczelna "The New York Times" pokieruje NBC News

(MAC, 13.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.