Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 13, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wicenaczelna "The New York Times" pokieruje NBC News

Rebecca Blumenstein w "NYT" spędziła sześć lat, wcześniej przez 21 lat pracowała w "The Wall Street Journal" (fot. Everipedia.org)

NBC News mianuje zastępczynię redaktora naczelnego "The New York Times" – Rebeccę Blumenstein – na stanowisko prezeski redakcji. Noah Oppenheim, prezes NBC News od 2017 roku, odejdzie z telewizji.

NBC News jest częścią oddziału NBCUniversal firmy Comcast Corp. Od pewnego czasu odnotowuje spadek oglądalności wiadomości telewizyjnych, jednocześnie starając się przyciągnąć odbiorców do platform streamingowych.

Czytaj też: Dow Jones, właściciel "The Wall Street Journal", zapowiada spore zwolnienia

Rebecca Blumenstein w "NYT" spędziła sześć lat. Wcześniej przez 21 lat pracowała w "The Wall Street Journal", gdzie zajmowała stanowiska zastępczyni redaktora naczelnego, redaktorki prowadzącej stronę tytułową, redaktorki międzynarodowej i redaktorki WSJ.com.

W ramach restrukturyzacji NBC News awansuje Libby Leist na wiceprezeskę wykonawczą porannego programu informacyjnego TODAY i Lifestyle, a Janelle Rodriguez na wiceprezeskę wykonawczą w serwisie streamingowym NBC News NOW. Leist, Rodriguez i Blumenstein będą raportować do prezesa NBCUniversal News Group Cesara Conde.

Noah Oppenheim przejdzie do pracy przy produkcjach NBCUniversal. Jest autorem, producentem i scenarzystą. Napisał scenariusz do filmu "Jackie” z 2016 roku i był współautorem cyklu "Więzień labiryntu”.

Czytaj też: Polskie wydanie książki księcia Harry’ego. 3 tys. egzemplarzy pierwszego dnia

(MAC, 13.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.