Temat: książki

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 13, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Autobiografia księcia Harry'ego najszybciej sprzedawaną książką w Wielkiej Brytanii

Eksperci branżowi przewidują, że "Spare" będzie jednym z najlepiej sprzedających się tytułów ostatniej dekady (screen: YouTube/5 News)

Autobiografia księcia Harry'ego stała się najszybciej sprzedającą się książką z kategorii non-fiction w Wielkiej Brytanii, odnotowując liczbę 400 tys. egzemplarzy w pierwszym dniu na rynku.

Kontrowersyjny pamiętnik "Spare" znalazł się na pierwszych stronach gazet w tygodniach poprzedzających publikację, ostatecznie trafiając na półki we wtorek. Dane obejmują sprzedaż książek w twardej oprawie, e-booków i audiobooków.

Czytaj też: Polskie wydanie książki księcia Harry’ego. 3 tys. egzemplarzy pierwszego dnia

Larry Finlay, dyrektor zarządzający Transworld Penguin Random House, powiedział: "Zawsze wiedzieliśmy, że ta książka odniesie sukces, ale to przekracza nawet nasze najbardziej optymistyczne oczekiwania. O ile nam wiadomo, jedynymi książkami, które sprzedały się lepiej pierwszego dnia są te, w których występuje drugi Harry [Potter]".

Autobiografia zawiera twierdzenia, że książę William zaatakował Harry'ego fizycznie. Ten oskarżył także swojego ojca, króla Karola, o stawianie własnych interesów na pierwszym miejscu. W swoim ostatnim wywiadzie telewizyjnym promującym książkę książę wskazał na Camillę, królową małżonkę, w związku z zarzutami, że został "poświęcony na jej osobistym ołtarzu PR”.

Zapytany w programie stacji CBS, czy wraz z żoną Meghan Markle wrócą do królewskiej owczarni, powiedział, że nie sądzi, by "to kiedykolwiek było możliwe”.

Czytaj też: Dow Jones, właściciel "The Wall Street Journal", zapowiada spore zwolnienia

Eksperci branżowi przewidują, że "Spare" będzie jednym z najlepiej sprzedających się tytułów ostatniej dekady. Książka jest w Wielkiej Brytanii sprzedawana za 14 funtów, a nie za zalecaną cenę detaliczną 28 funtów. W miejscach takich jak Waterstones i WH Smith, a także poprzez platformę Amazon.

Również za oceanem książka bije rekordy popularności. Jak podaje z kolei amerykańska sieć księgarń Barnes & Noble, już dzień przed premierą 10 stycznia "Spare” znalazł się na pierwszym miejscu na liście 100 bestsellerów tej sieci, wyprzedzając m.in. autobiografię Michelle Obamy "The Light We Carry”. Książka księcia Harry’ego wylądowała na pierwszym miejscu listy bestsellerów amerykańskiego Amazona.

Czytaj też: HBO Max podnosi ceny po raz pierwszy od uruchomienia w 2020 roku

(MAC, 13.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.