Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 13, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dow Jones, właściciel "The Wall Street Journal", zapowiada spore zwolnienia

Emma Tucker z naczelnej brytyjskiego "The Sunday Times" przeszła na naczelną amerykańskiego "The Wall Street Journal" (screen: YouTube/Constructive Institute)

Dow Jones, oddział News Corp, obejmujący finansowe serwisy informacyjne The Wall Street Journal, Barron's i MarketWatch, planuje dziś zwolnienia pracowników. Zwolnienia będą "znaczące", ale nie podano dokładnego ich zakresu.

Proces jest globalny, a pracownicy koncernu Ruperta Murdocha spoza Stanów Zjednoczonych również otrzymują zaproszenia na spotkania dotyczące zwolnień.

Czytaj też: Polskie wydanie książki księcia Harry’ego. 3 tys. egzemplarzy pierwszego dnia

Wiadomość o spodziewanych redukcjach w Dow Jones pojawia się pośród wielu depesz o planowanych cięciach w innych redakcjach, w tym w "The Washington Post".

Według styczniowego raportu Challenger, Grey & Christmas amerykańska branża informacyjna ogłosiła w zeszłym roku 1800 zwolnień, co oznacza wzrost o 20 proc. w porównaniu z 1500 w 2021 roku.

W grudniu News Corp mianował redaktorkę naczelną "The Sunday Times" – Emmę Tucker – na nową szefową "The Wall Street Journal" i Dow Jones Newswires. Tucker przejmie obowiązki 1 lutego.

Czytaj też: TSUE przyznaje, że w TVP mogło dojść do dyskryminacji

(MAC, 13.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.