Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 13, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Edward Miszczak już w poniedziałek zacznie pracę jako dyrektor programowy Polsatu

Edward Miszczak zajmie stanowisko dyrektora programowego, które obecnie należy do Niny Terentiew (fot. Jakub Kamiński/East News)

W poniedziałek Edward Miszczak, były szef programowy TVN, oficjalnie rozpocznie pracę jako wiceprezes zarządu, a także dyrektor programowy Telewizji Polsat.

Nina Terentiew, która obecnie jest dyrektorką programową i członkinią zarządu, zakończy pełnienie tych funkcji i wejdzie w skład rady nadzorczej Telewizji Polsat.

"Miszczak będzie chciał najpiew poznać stację"

Pracownicy Polsatu, z którymi rozmawialiśmy, na razie nic nie wiedzą o ewentualnym spotkaniu powitalnym nowego dyrektora z pracownikami. Na pytanie w tej sprawie nie odpowiedział też sam Miszczak.

Czytaj też: TVN 24 liderem kanałów informacyjnych w 2022 roku

– Jakieś spotkanie może wyjść naturalnie w ciągu dnia. U nas nie ma zwyczaju tego typu powitań – mówi nam jeden z pracowników stacji.

Inny zastanawia się: – Myślę, że najpierw Miszczak będzie chciał poznać stację, oficjalnie objąć swój gabinet, a dopiero później będzie organizował jakieś spotkania – mówi.

– Nie sądzę, by to było spotkanie z kimś więcej niż ścisłe kierownictwo – zauważa kolejny nasz rozmówca.

Prezentacja Miszczaka w nowej roli już w lutym?

Miszczak otrzymał gabinet, który wcześniej należał do Niny Terentiew. Ta z kolei dostała do dyspozycji inne pomieszczenie w siedzibie Polsatu przy ul. Ostrobramskiej w Warszawie.

Czytaj też: Sejm ma dziś głosować ws. ustawy pilotowej. Wątpliwości co do jej zgodności z Konstytucją

Z ustaleń "Presserwisu" wynika, że Polsat przygotowuje się do powrotu do prezentacji ramówkowej w formule spotkania dziennikarzy różnych mediów z szefostwem i gwiazdami stacji. Przez ostatnich kilka sezonów z powodu pandemii nie organizowano tego typu spotkań. Taka prezentacja mogłaby odbyć się już w lutym. Będzie więc okazją do pierwszego publicznego zaprezentowania się przez Edwarda Miszczaka w roli dyrektora programowego Polsatu.

Miszczak z TVN był związany do końca czerwca 2022 roku. Pełnił funkcję członka zarządu i dyrektora programowego TVN. Odpowiadał za główny kanał TVN, połączone portfolio rozrywkowych kanałów tematycznych i naziemnych oraz za produkcję treści programowych. Dyrektorem programowym TVN był od 1998 roku. Wcześniej współtworzył RMF FM. Pracę zawodową zaczynał w Radiu Kraków.

Czytaj też: Rząd już nie dopłaca do dekoderów i telewizorów. Wydano tylko 11 proc. planowanej kwoty

(MNIE, 13.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.