Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 11, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mirosław Kalinowski przestał kierować Krajowym Instytutem Mediów

Mirosław Kalinowski kierował KIM od końca 2020 roku (fot. materiały prasowe)

Mirosław Kalinowski nie jest już dyrektorem Krajowego Instytutu Mediów, podlegającego Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji.

Według rozmówców "Presserwisu", Mirosław Kalinowski został odwołany ze stanowiska, ale KRRiT przekonuje w komunikacie, że "złożył rezygnację ze sprawowanej przez siebie funkcji, ze skutkiem na dzień 11 stycznia 2023 r.".

Mirosław Kalinowski kierował Krajowym Instytutem Mediów od powołania instytutu pod koniec 2020 roku przez ówczesnego przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witolda Kołodziejskiego.

Krajowy Instytut Mediów na początku 2022 roku podpisał wartą ponad 23 mln zł umowę z szerzej nieznaną firmą Alternatywa Polska na realizację badania słuchalności. Firma nie została jednak wyłoniona w trybie zamówień publicznych. Według Urzędu Zamówień Publicznych mogło dojść do naruszenia przepisów przy jej wyborze.

W "Presserwisie" opisywaliśmy, jak pierwsza fala badania oglądalności prywatnych stacji lokalnych, prowadzona przez Krajowy Instytut Mediów, została skrytykowana przez uczestników rynku. Nadawcy lokalni zwracali uwagę, że badanie zawiera błędy i faworyzuje kanały np. ze słowem "regionalna" w nazwie.

Kontrolę w Krajowym Instytucie Mediów przeprowadziła Najwyższa Izba Kontroli. Dotychczas nie poinformowano o jej wynikach.

Pod koniec 2022 roku Krajowy Instytut Mediów opublikował pierwsze wyniki oglądalności telewizji i słuchalności radia z badania pasywnego.

Z Mirosławem Kalinowskim na razie nie udało nam się skontaktować.

(KOZ, 11.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.